Francuz pasjonujący się grami planszowymi i spotkaniami z ludźmi. Mieszka w Polsce od października 2009 roku. Absolwent artterapii, muzyk, podróżnik.
Człowiek aktywnie działający na rzecz przełamywania barier kulturowych, językowych przez teatr, muzykę, marionetki i gry planszowe w ramach Fundacji Ludoteki Roszada. Animator w IMI radiu i wokalista w zespole Groove Baza.

Pierwszy raz zetknął się z Polską w 2006 r. dzięki bratu. Przyjazd na 10 dni i pierwszy zachwyt Polakami, Mazurami... Potem rok 2007, kiedy z okazji 15 Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem wziął udział w objeździe Europy z karawaną, z czego dwa i pół tygodnia spędził w Polsce. Po skończeniu studiów z artterapii, zrobił kolejny krok i zamieszkał w Warszawie. Po kilku latach pracy przy różnych projektach społecznych we Francji i w innych krajach, zauważył, że gry stanowią wspaniały sposób na spotkania, pozwalają przełamać bariery kulturowe i językowe. Tak narodziła się Ludoteka Roszada. Chociaż Noe rozpoczynał swoją przygodę sam, wraz z kolejnymi spotkaniami, dzięki swojej nadzwyczajnej otwartości teraz otacza się międzynarodowym gronem osób, które wspierają rozwój projektu.
 

Kontakt
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.