Urodziła się w 1985 w Kijowie na Ukrainie. W 2006 r. ukończyła Państwową Akademię Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie, uzyskując licencjat w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki. W 2007 r. otrzymała stypendium polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program "Gaude Polonia"), które odbyła w ASP im W. Strzemińskiego w Łodzi na kierunku grafika warsztatowa – litografia, pod kierownictwem prof. hab. Marka Saka. W 2014 roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnienie rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego i aneksem z litografii w pracowni prof. Błażej Ostoja- Lniski oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka.

Studiowała w  Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni  grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego, malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata. Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie. 

NAGRODY I STYPENDIA  

- Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP W Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „ Grafika Warszawska”. 
- W 2007 r. otrzymała stypendium polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Gaude Polonia”, które odbywała w ASP im W. Strzemińskiego w Łodzi na kierunku grafika warsztatowa – litografia, pod kierownictwem prof. dr. hab. Marka Saka. 
- Laureatka Ukraińskiego Funduszu  Kultury (Ukrainie Foundation of Culture)  w ramach  konkursu  "Nowe imiona Ukrainy – 99“.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków  i grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką" Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest koordynatorem projektów na rzecz promocji młodych polskich artystów, m.in. „Art Fresh Festival” IV i V edycji (Sheraton Warsaw Hotel), „Jasinski&friends III” (Galeria przy Teatrze, Teatr Narodowy w Warszawie) oraz koordynatorem projektów wielokulturowych. 

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Tworzy w technikach malarskich oraz graficznych.Mieszka i pracuje w Warszawie. 
 

ZBIORY INSTYTUCJONALNE

- Państwowa galeria sztuki w Erewaniu, Armenia (National Gallery of Armenia) 
- Vargas Gallery, Floryda, USA  
 

WYSTAWY ZBIOROWE (wybrane)  
 

2015

- 9 Biennale Grafiki Studenckiej, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, Polska 
- Wystawa „Ślady”, galeria „DAP”, ZPAP OW, Warszawa, Polska
 

2014 

- Wystawa zbiorowa „Jasinski&friends III”, Galeria Przy Teatrze, Teatr Narodowy w Warszawie, Polska
- Wystawa „Grafika warszawska 2013”, XX edycja konkursu, Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria „Test”, Warszawa, Polska 
- 12 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, Biuro Wystaw Artystycznych, Ostrów Świętokrzyski, Polska 
- XVII Deutsche International Grafik-Triennale Frechen (07.09-05.10.2014), Frechen, Germany
- Międzynarodowa wystawa „Polish Female Artist - the traditional and modern path of art”, Państwowa Galeria Sztuki, Erewań, Armenia 
- Wystawa „Warszawa”, galeria „DAP”, ZPAP OW, Warszawa, Polska 
- Pracownia grafiki artystyczny, Wydział artystyczny UMSC w Lublinie, galeria „Zajezdnia”, Lublin, Polska 
 

2013 

- Ogólnopolski Przegląd Litografii, galeria BWA, Kielce/Rzeszów , Polska
- Międzynarodowa wystawa zbiorowa „STRANGERS IN PARADISE - FEMINIZATION OF MIGRATION”, hiszpański Centrum Kultury, Amsterdam, Holandia
- Międzynarodowa wystawa zbiorowa „ALEGORIA: poza kulturowymi wyobrażeniami i banałami” w Vargas Gallery, Floryda, USA.
- Międzynarodowa wystawa: Mail Art: „Memory!”, Richmond Art Gallery, British Columbia, Kanada
- II festiwal Sztuki YOUNG AT ART, Projekt Burza, Dom Artysty Plastyka, Warszawa, Polska 
- „Ogród. Przestrzeń. Zmysły” w ramach festiwalu Otwarte Ogrody, galeria sztuki „ Oko Podkowy”, Podkowa Leśna, Polska  2012   
- V Ogólnopolski Konkurs Grafiki im. Ludwiga Meidnera, Oleśnicki Festiwal Artystyczny OFA 2012,  galeria Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Oleśnica, Polska
 

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 500 777 240
https://oksanabagriy.pl/kontakt/