Urodziny w 1986 roku, studiował na Wydziale Malarstwa na Akadémia Umení w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji (skąd pochodzi). W latach 2007–2010 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (w latach 2009- 2010 w ramach programu Ersamus).
Studia ukończył z wyróżnieniem rektorskim pod opieką prof. Krzysztofa Wachowiaka.
Aktualnie jest asystenem na warszawskiej akademii.
Jego pracą dyplomową były wielkoformatowe obrazy olejne nawiązujące do tradycji akademizmu XIX - nasto wiecznego. 
Martina inspirują codzienne sytuacje życiowe, które dzwierciedlają się w jego myślach, poglądach i jego twórczości.
Jego prace mogliśmy oglądać na wystawie Coimng Out - najlepszych dymplomów ASP w Warszawie. W katalogu do wystawy artysta ujawnia swoje przemyślenia na temat malarstwa "bez niektórych przeżytych doświadczeń moje malarstwo nie wyglądałoby tak, jak wygląda obecnie. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny, nawet sytuacje pozornie niekorzystne dla mnie, w dalszej perspektywie, po upływie jakiegoś czasu, okazują się wartościowe. Maluję klasycznie z natury i z modela, stosując metodę złotego podziału. Czasami ważniejszy jest dla mnie proces malarski, niż sam obraz, który powstaje(...)Traktuję je jako jedno z moich największych egzystencjalnych potrzeb."


kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 504640112
+421904903228