Tamara Raven to urodzona w Suchumi nad wybrzeżem Morza Czarnego wszechstronnie uzdolniona wokalistka. Zainteresowanie muzyką przejęła zapewne po matce - nauczycielce muzyki. Swoją przygodę ze śpiewanie zaczynała od występowania przed swoją rodziną i znajomymi, już od najmłodszych lat zdradzając wielkie predyspozycje do kariery scenicznej.
Profesjonalny etap jej kariery rozpoczął się od występów w Abchaskiej Filharmonii Narodowej, w wieku siedmiu lat jako członkini dziecięcego chóru. Swoją edukację muzyczną po opuszczeniu Kaukazu kontynuowała w Moskwie między innymi w Rosyjskiej Akademii Sztuk Teatralnych, gdzie występowała w przedstawieniach operowych
W roku 1995 Tamara zwróciła swoje zainteresowanie w stronę muzyki jazzowej. Pierwsze występy miały miejsce na kaukazie oraz w Moskwie, aż do 2003 roku kiedy to przeniosła się do Warszawy. Szybko odnalazła się na warszawskiej scenie jazzowej biorąc udział w licznych koncertach oraz nawiązując współpracę z kilkoma muzykami między innymi z Piotrem Karolem Sawickim (pianistą).
Współpracuje także z projektem "Jazz In Progress" wraz z Piotrem Karolem Sawickim (pianino), Kostkiem Donskoy (trąbka) i Dj Echoplex, odpowiedzialnym za elementy perkusyjne oraz tworzenie specyficznej atmosfery.

W 2005 roku Tamara Raven nagrała ścieżkę wokalną dla moskiewskiej grupy "Norma" na ich albumie.

Kontakt:
www.myspace.com/tamararavensinger
FB: www.facebook.com/tamararaven

http://www.tamararaven.com/

Tamara Raven Quintet Tamara Raven - vocal Piotr Karol Sawicki - piano

Tamara Raven Quintet on Golden Terraces, Warsaw