Siostry BUI to artystyczny duet, w skład którego wchodzą wszechstronnie utalentowane - Julia Bui - Ngoc i Mai Bui - Ngoc.
Mai Bui - Ngoc - operatorka kamery, reżyserka filmowa, architektka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, wielokrotna mistrzyni Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu wu-shu). Pracowała w biurze Jems Architekci, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych. Zajmuje się również wideo-artem oraz filmem krótkometrażowym. Na jej twórczość wizualną mają wpływ liczne podróże po świecie i wieloletnie doświadczenie w pracy jako architektka.

Julia Bui - Ngoc - tancerka, rzeźbiarka, choreografka, reżyserka. Wielokrotna mistrzyni Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu wu-shu). Absolwentka warszawskiej ASP (pracownia audiowizualna Grzegorza Kowalskiego). Ma za sobą parę lat studiów w Łódzkiej Szkole Baletowej. Pracowała jako choreografka w teatrach, filmach i przy teledyskach; przez kilka lat związana z teatrem Gardzienice. Twórczyni kilkunastu prac wideo oraz spektakli teatralnych. Założycielka Szkoły Tańca z Wachlarzami Bojowymi. Jej prace wystawiane były m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w Muzeum Narodowym w Pradze w ramach festiwalu Prague Quadrennial, czy w Lubelskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Kontakt
e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.buifilm.com

Instalacja wideo Julia Bui-Ngoc

owow

IFI UDE