Mulemba to afrykańska rewia taneczna współtworzona głównie przez reprezentantów różnych plemion afrykańskich takich jak Bakongo, Kimbundu, czy też Zulu, których połączyła nie tylko wspólna pasja, profesjonalizm, pochodzenie, ale przede wszystkim Polska.

Grupa została założona w styczniu 2012 roku przez angolską tancerkę, Dúnię Pacheco, w celu promowania tańców afrykańskich oraz bogactwa i różnorodności kultur Afryki. Dúnia jako liderka i choreograf rewii brazylijskiej Dança Brasil doprowadziła zespół do licznych sukcesów, między innymi był to występ w II
edycji „Mam Talent!”, współprzygotowanie programu artystycznego festiwali, takich jak: „Samba Festival” 2009 i 2010 oraz „Afro-Brazilian Drums Festival” 2008 i 2009.

Od kilku lat współpracuje z Ambasadą Republiki Angoli w Polsce, od której otrzymała tytuł „Ambasadorki kultury Angolskiej”. W ramach swojej pracy reprezentowała i promowała swoją kulturę, m.in. w „X Smirnoff Nightlife Exchange Project”, podczas II odsłony „Festiwalu Afrykańskiego” w Warszawie oraz w trakcie I edycji „Afro Dance Festiwal” w Warszawie. Dodatkowo była przedstawicielką Angoli w trakcie V „Festiwalu Podróżniczego” w Olsztynie oraz podczas wielu edycji Warszawskiego Wielokulturowego „Street Party”,
czy też III edycji „Festiwalu Kultur Świata - Okno na Świat” w Gdańsku, gdzie współpracowała z takimi angolskimi gwiazdami, jak: Maya Cool, Kituxi oraz Banda Maravilha.

„Mulemba” to afrykańskie drzewo figowe. Nazwa ta wywodzi się z angolskiego dialektu – Kimbundu, obecnie jednego z najbardziej rozpowszechnionych języków plemiennych w Angoli. Drzewo figowe jest symbolem czegoś egzotycznego - Afryki, kontynentu, którego bogata kultura inspiruje tancerzy od lat. Rewia ta powstała z myślą o promowaniu zarówno twórczości tancerzy pochodzenia afrykańskiego, jak i ich kultury. Ogromnym wyzwaniem dla tych imigrantów jest znalezienie pracy w zawodzie, miejsca, w którym mogą zajmować się swoją pasją, czyli tańcem. Jednym z najważniejszych priorytetów dla tej grupy jest posiadanie kontaktu ze swoją kulturą, jak również możliwość godnego jej reprezentowania.

Dodatkowym dążeniem zespołu jest integracja tancerzy urodzonych w Polsce (ze związku pary mieszanej) z tancerzami pochodzącymi z Afryki. Ma ona na celu wzajemną wymianę doświadczeń, informacji oraz lepsze poznanie swoich korzeni.

Afrykańska Rewia Taneczna - Mulemba gwarantuje wyjątkowe atrakcje sceniczne pozwalające widowni poczuć klimat wieloetnicznego pochodzenia członków zespołu, w skład którego wchodzą tancerki z Angoli, Konga, Republiki Południowej Afryki, Polski, Kolumbii oraz Meksyku. Każdy pokaz w wykonaniu tancerek grupy Mulemba zabiera widzów w egzotyczną i edukacyjną podróż do korzeni każdej z przedstawianych kultur.

Kontakt
tel.: 784 967 553
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/ARTMulemba/about/?ref=page_internal