Wirtuoz kory, który pochodzi z czarującej Gambii – w zachodniej Afryce. Buba jest doskonałym muzykiem z rodziny jali – artystów, których zadaniem jest przekazywanie tradycji i historii następnym pokoleniom. Jego każdy koncert to gratka dla odbiorców o najróżniejszych preferencjach muzycznych. 

Przebywający w Polsce od niecałych dwóch lat Buba, jest niezwykle utalentowanym piosenkarzem i korzystą, od siódmego roku życia uczącym się grać na i korze, czyli 21-strunowym instrumencie przypominającym harfę, który ma niezwykle długą tradycję. Doskonale gra również na balafonie.
Charakterystyczny dźwięk zachodniego wybrzeża Afryki zaklęty w umiejętności muzyka to rzeczywisty AFROdyzjak, połączenie tradycyjnej techniki w stylu Afro mandin z innowatorską i świeżą improwizacją, której Buba nie unika, jest podróżą do zakątków magicznych emocji. Pozwala na oddanie się lekkości tej fuzji i jednoczesne czerpanie z niej ogromnej przyjemności. Gambijczyk otwiera przed słuchaczami nowe horyzonty, uczy swojej kultury, przewodniczy, ale również zachęca do tolerancji, dobroci czy otwartości. Uważa, że najważniejszym celem jego twórczości jest dawanie ludziom szczęścia i radości.
W 2013 roku wydał solową płytę "Peace".

Buba bardzo chętnie podejmuje się działań z polskimi muzykami – organizuje porywające projekty np. z multiinstrumentalistą Łukaszem Lookiem Sabatem podejmował się fuzji brzmień kory i duduka, a z Danielem Słomińskim i Tomaszem Waldowskim tworzył trio znane z rytmów w stylu funky i jazzu – Buba Kuyateh Trio. W 2014 roku wydali płytę. 
Ponad to uczy innych gry na korze, m.in. w Polsce, Anglii czy Niemczech oraz organizuje wyjazdy szkoleniowe do Gambii. Jego najnowszy projekt muzyczny nosi nazwę Bantamba. 
 
Poza koncertowaniem oraz udziałem w mnogiej liczbie polskich festiwali (np. Globaltica czy  Skrzyżowanie Kultur) Buba bierze udział w wielu inicjatywach społecznych np. angażuje się w projekty Fundacji Afryka Inaczej (współtworzył utwór „Nie masz cwaniaka nad afro-warszawiaka”). 
                                                                                                                                          
Kontakt
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
t
elefon: 535 226 131

Utwór Jaraby pochodzący z płyty "Peace"

https://www.youtube.com/channel/UCmci5V4zU5uwTB4_or0Vqag

https://open.spotify.com/artist/4NaXkk43Q5zimwzaexinG9?autoplay=true