Wybitny tancerz i muzyk gwinejski. Urodził się w Conakry w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych. Na jego zajęcia przyjeżdżają tancerze z różnych stron świata, między innymi: Włoch, Francji, Japonii, Australii, USA. Jest mistrzem między innymi znanej już w Polsce tancerki Violi Wojciechowskiej (Konoba, Centrum Kultur Świata). Jako pedagog ceniony jest nie tylko przez „białych”, lecz również Afrykańczyków, regularnie zapraszany do m.in. Senegalu, Burkina Faso czy Gambii.

Andy Camara odziedziczył fascynację tańcem od swojego ojca, który był szanowanym griotem, co sprawiło, że Andy od najmłodszych lat obcował z tradycyjną sztuką zachodnioafrykańską. Już dd wczesnych lat był uczony na tancerza.

Jako profesjonalny tancerz współpracował z ogromną liczbą grup i baletów, m.in. Ballet Farita, Ballet Kounkori Bamba, Ballet Merveille de Guinee, Ballet Djakhanki Kounda, Ballet Foniki, Academi Percusion (UNICEF).

Aktualnie jest choreografem, a także dyrektorem artystycznym tancerzy i muzyków uznanego Ballet Sourakhata w Konakry, Matam. Jego głównym nauczycielem i mistrzem był Sorel Conti, tancerz Les Ballet Africains. Jego twórczość nie zamyka się tylko na wiernym odtwarzaniu tradycji afrykańskich, ale również na kreowaniu wspaniałych nowatorskich spektakli taneczno-muzycznych. W Afryce pracuje również jako muzyk (dundunista). Jest artystą bardzo twórczym, cieszącym się ogromnym poważaniem w Afryce. Jego taniec i choreografie są oryginalne i maja niepowtarzalny styl.

Warsztaty taneczne z Andym to możliwość pracy z wyśmienitym choreografem, a także poznania prawdziwych tańców afrykańskich bezpośrednio u korzeni.

Kontakt:
https://www.facebook.com/camaraandy
http://www.centrumkulturswiata.pl/andy-camara/

Afro Dance & Afro Music - SalsHall Ortodox - Andy

AFRO REVOLUTION - Andy i Viola - nasi instruktorzy na festiwalu afrykańskim

Warsztaty pieśni afrykańskich 29-30.09 z ANDY CAMARA !!!

Afro Dance - SalsHall Ortodox