Ifi Ude (wł. Diana Ifeoma Ude) przyszła na świat jesienią 1986 roku w Enugu w Nigerii, w plemieniu Ibo. W wieku 3,5 lat wyjazd do Polski (państwa jej matki) odmienił jej los na zawsze. Z wibrującego od upału, zapachów i koloru świata jej wczesnego dzieciństwa, przyjechała wprost w ramiona babci do nowo powstającej, kapitalistycznej Polski.
Prowadzi solową karierę muzyczną.

Resztę dzieciństwa spędziła w Opolu, wolne chwile poświęcała szkole muzycznej, tańczyła, grała w teatrze amatorskim oraz trenowała lekkoatletykę. Już od najmłodszych lat wykazywała zdolności wokalne i słuch muzyczny. Pewnego wieczoru jej otwarty charakter, bliżej nieokreślony typ spod „ciemnej gwiazdy” i młodzieńcza ciekawość, zaprowadziły ją na jam session do opolskiej siedziby radia, gdzie na scenie imprezę rozkręcał zespół Funkygor. W przypływie odwagi weszła na scenę i tak mniej więcej zaczęła śpiewać.

Potem były różne zespoły: w Opolu (Funkcjonalni, Funkygor), Krakowie (City) i w Warszawie (Szekspir, Hormonogram). Od 2005 roku mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła kulturoznawstwo na UW i porzuciła studia psychologiczne na rzecz muzyki. Obecnie jest wokalistką zespołu Long Long i pracuje na solowym projektem.
W 2012 r. wzięła udział w tworzeniu trzech zupełnie nowych teledysków do starych szlagierów warszawskich: "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Warszawa da się lubić" i "Jak przygoda to tylko Warszawie". Wykonania te były na nowo aranżowane przez afrykańskich muzyków mieszkających w Warszawie.

Śpiewa, komponuje i pisze teksty.
Lubi swojego chłopaka, lampki z dyni i domowy chillout. Nie lubi chamstwa i ciemności. Jest wegetarianką.

www.ifiude.com.pl

www.myspace.com/thelonglong

 

Nie masz cwaniaka nad warszawiaka