Zespół tańca indyjskiego Mohini powstał z przekształcenia zespołu M. Niernsee Alapadma.
Tancerki tworzą i występują już od 4 lat. Regularnie wyjeżdżają na warsztaty do Indii, gdzie pod okiem uznanych mistrzów (m.in. Kapila Sharmy, Pt Arjuna Mishra) doskonalą się w klasycznych tańcach indyjskich – Bharatanatyam i Kathak.


W repertuarze zespołu znajdują się choreografie klasyczne i półklasyczne, bazujące na technikach tańca Bharatanatyam i Kathak; ludowe, oparte na tańcach folkowych pochodzących z różnych rejonów Indii; jak i typowo bollywoodzkie, czyli prezentujące taniec do muzyki filmowej, w których występują elementy różnorodnych technik tanecznych takich jak jazz, salsa lub hip hop. Zespół ma na koncie wiele występów na różnorodnych festiwalach kulturalnych, imprezach firmowych i charytatywnych, występował także w programach telewizyjnych, np. Kawa czy Herbata. Jednocześnie tancerki są instruktorkami tańca Bharatanatyam, Kathak oraz Bollywood w wielu warszawskich szkołach tańca, prowadzą regularne warsztaty, także w innych polskich miastach. Zajęcia z tańców klasycznych odbywają się przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów indyjskich: tabli i mridangam, a ich celem jest przekazanie nie tylko wiedzy o tańcu, ruchu i muzyce, ale również o kulturze Indii.

Kontakt
tel. +48 601 371 717, +48 668 611 656, +48 606 201 024
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.mohini-dance.com/