Rodowity Portugalczyk, swoją przygodę z kuchnią rozpoczął w szkole gastronomicznej w Lizbonie, stolicy Portugalii. Po jej ukończeniu, już jako osiemnastolatek rozpoczął pracę w jednej z portugalskich restauracji, lecz nie jako jej pracownik, a Szef Kuchni. Po dwóch latach, żądny przygód kulinarnych i nowych doświadczeń, rozpoczął swoje podróże po największych miastach Europy.

Międzynarodowa kariera José i jego autorskiej kuchni trwa od wielu lat. Swoją podróż rozpoczął w Anglii, gdzie przez 2 lata był właścicielem jednej z restauracji, w której królowała kuchnia grecka. Następnie nadszedł czas na takie państwa, jak Włochy, Hiszpania, Francja, Grecja, Monako, raz jeszcze Wielka Brytania, z której Costa trafił do Polski. Przez pierwsze dwa lata w Warszawie pracował dla takich restauracji jak Sekret i Casa Valdemar.

Na uwagę zasługuje fakt, że tradycyjna kuchnia wszystkich tych miejsc, w których przebywał José, była dla niego wielką inspiracją – świeże produkty, kombinacje potraw, wina, metody pracy, ludzie, z którymi obcował – wszystko to spowodowało, że w restauracji Portucale, której jest współwłaścicielem, stara się łączyć doświadczenia, jakie udało mu się zgromadzić w ciągu swojej dwudziestotrzyletniej praktyki kucharskiej.


www.portucale.pl