Duet muzyczny, w którego skład wchodzi Gamid Ibadullayev, pochodzący z Azerbejdżanu perkusista, malarz i operator filmowy, oraz Wojciech Kwapisiński, gitarzysta warszawskiej etno-jazzowej Gaamery, który w projekcie Gamid Group gra również na tarze - azerskim instrumencie ludowym. Muzyka duetu oscyluje wokół muzyki etnicznej i eksperymentalnej muzyki współczesnej.

Największą inspiracją dla muzyki tworzonej przez duet jest Mugam - forma muzyczna wywodząca się z Azerskiej muzyki ludowej, w której to zamknięte kompozycje składające się z wielu części przetwarzane są podczas improwizacji, a ostateczna postać utworu, zarówno w materii dźwięków, jak i emocji, które nierozerwalnie tworzą dzieło muzyczne, uzależniona jest zawsze od miejsca, czasu, i wszystkiego, co otacza wykonujących utwór. Inne ważne tradycje, do których odnoszą się muzycy projektu - to jazz i współczesna muzyka improwizowana.

Tak jak w naturze, gdzie mimo pierwotnej jedności i pozornej powtarzalności, panuje nieustanna zmienność, płynność i nieuchwytność, tak w muzyce projektu - na podstawie pierwotnych założeń i kilku wyjściowych tematów - może zdarzyć się wszystko.

Zespół w tym roku wydał debiutancką płytę pt. "Bes" (po azersku "Pięć") nad którą Kontynent Warszawa objął patronat medialny

 

Facebook

gamidgroup.bandcamp.com