Somalijczyk, w Polsce mieszkał ponad 20 lat. Inicjator działań na rzecz Domu Dziecka w Godenlabe oraz remontu starego szpitala w Adado w środkowej Somalii. Prezes Fundacji dla Somalii. Zmarł w 2015 roku.

Historyk, studiował na Uniwersytecie Omdurman w Sudanie, specjalizacja: historia i cywilizacja. Posługuje się językiem arabskim, angielskim, polskim, somalijskim oraz swahili. Pracował jako wykładowca w szkole wyższej w Jemenie, Institute for Social Studies. W 2007 roku założył Fundację dla Somalii i został jej wiceprezesem. W październiku 2010 objął stanowisko prezesa. Zajmuje się programami integracyjnymi, koordynacją projektów o charakterze integracyjnym, edukacyjnym i humanitarnym w Polsce i Somalii.

Laureat  edycji 2014 organizowanego przez IOM konkursu Złote Wachlarze, w którym został nagrodzony za promowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego oraz działalność na rzecz włączania imigrantów w dialog obywatelski.

Zmarł 21 września 2015 roku w wyniku obrażeń odniesionych podczas zamachu w Mogadiszu, stolicy Somalii. Abdulcadir Gabeire Farah wraz z innym obywatelem Polski był w tym czasie w okolicach kompleksu rządowego, gdzie doszło do zamachu terrorystycznego.

fundacjadlasomalii.home.pl