Przyjechał do Polski w 1982 roku. Przez pierwsze lata pobytu w Polsce uczestniczył intensywnie w studenckim życiu artystycznym. Prawie co tydzień brał udział w różnych imprezach muzycznych organizowanych przez różnorakie organizacje studentów z różnych krajów. Wraz z zespołem składającym się z rodaków uczestniczył na festiwalu studentów zagranicznych, odbywającym się co roku w Poznaniu w latach 80. Byli obecni także na takich studenckich festiwalach jak Morda w Łodzi czy FAMA w Świnoujściu.

Pod koniec lat 80. Désiré grał w zespole Dagu, a następnie Jacaranda, który dosyć intensywnie uczestniczył w różnych imprezach sceny alternatywnej w Warszawie. Zespół występował kilkakrotnie m.in. w Krakowie, Radomiu i Gliwicach. W drugiej połowie lat 90. Désiré grał w duecie z Ballym Ramaronandrasana, a efektem tej współpracy był album "Z Valihą na Madagaskar" wydany przez Wydawnictwo Muzyczne KAMAHUK.

Stopniowo Désiré zmniejszył swoją aktywność artystyczną, choć wciąż występuje sporadycznie w radiu – w ramach audycji takich jak Etnofaza (Radio PIN), był również gościem artystycznym Mamadou Dioufa w jego audycji niedzielnej w programie Radio Jazz.

Jest profesorem Politechniki Warszawskiej.