Pieśniarz, poeta, autor melodii i tekstów, tłumacz języka francuskiego i angielskiego. Występuje w bogatym repertuarze: klasyczne ballady i romanse, własne kompozycje w języku rosyjskim, francuskim, angielskim, białoruskim i polskim oraz przeboje światowe.
Mieszkaniec Grodna na Białorusi. Pierwszy raz przyjechał do Polski w 1998 r. - pracował jako tłumacz, a później jako nauczyciel języka angielskiego w liceum. Wtedy też rozpoczął występy w Polsce, pierwsze koncerty odbyły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Augustowie, Białymstoku.

Od 2007 roku mieszka w Warszawie, gdzie rozwija swoją największą pasję - śpiewanie.
Swój obecny pobyt w Polsce rozpoczął w 2008 r. wydaniem płyty 'Wysocki lirycznie. vol.1', na której są najbardziej znane pieśni Wysockiego, w tym 'Konie' i 'Moja cygańska', wykonane brawurowo i ze słowiańską pasją.
Wykonawca ma też wiele własnych utworów inspirowanych twórczością Włodzimierza Wysockiego, które z powodzeniem wykonuje na swoich koncertach.

Kontakt:
tel. 601 22 50 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.leovolodko.eu

Włodzimierz Wysocki: Ona była w Paryżu

Leonid Volodko: Magiczny pościg (Волшебная погоня)