Pochodzi z Meksyku. Studiował grę na violi da gamba oraz violone w Koninklijk Conservatorium w Hadze w klasie Wielanda Kuijkena, Margaret Urqhart i Philippe’a Pierlota, oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse Lyon w klasie Marianne Muller. W Warszawie jest znany jako członek muzycznych projektów: Plastilina Sound System i Dark Mooppets.

Koncertował jako solista oraz instrumentalista w wielu państwach Europy oraz w ojczystym kraju z takimi zespołami jak: Elyma (Gabriel Garrido), L’Arpeggiata (Christina Pluhart), La Fenice (Jean Tubery), La Sphera Armoniosa (Mike Fentross), Capella Confluentes (Jörn Andresen), Capella Meditarranea (Leonardo Garcia Alarcon) i innymi.
Wśród ostatnio dokonanych nagrań znajdują się m.in.: Selva morale et spirituale – Claudio Monteverdi (Elyma, harmonia mundi), Rappresentatione di Anima, et di Corpo – Emilio Cavalieri (L’Arpeggiata, Alpha).
Jako wykładowca gościł w polskich uczelniach (Bydgoszcz, Warszawa, Poznań), prowadząc zajęcia zespołowe oraz indywidualne.
Obecnie współpracuje również z polskimi orkiestrami i zespołami kameralnymi występując na festiwalach muzyki dawnej oraz dokonując nagrań.

Plastilina Sound System jest projektem muzycznym, który zrodził się z czystego zamiłowania do rock'n'roll ze swoim akcentem latynoskim, zaczerpniętym z ziemi, z której pochodzimy, my - tworzący Plastiline. Pierwsza Plastilina zaistniała latem 2006, w klubie Organza Shot Bar, w Warszawie. Cesar Puebla (Meksyk. Grafik Komputerowy i Reżyser Filmowy) wraz z Pedro "Manos de Piedra" Mayorga (Meksyk. Dyrektor Kreatywny) rozpoczęli wraz z pomocą Yunuhena Hernandeza, organizatora imprez latynoskich w Organzie, cykl imprez alternatywnej muzyki latynoskiej. Zimą 2006, po powrocie Pedro "Manos de Piedra" do Meksyku, Daniel Zorzano (Meksyk. Muzyk Barokowy) dołącza do projektu. Plastilina Sound System w swoim repertuarze oferuje muzykę iberoamerykańską i jej wpływy na muzykę w innych zakątkach świata. To rytmy latynoskie, od salsy, cumbii, tango czy batucady z domieszką rocka, przez elektronikę, jazz, aż po ska i reggea między innymi.

Dark Mooppets to wspólny projekt Daniela Zorzano i warszawskiego producenta DJ Luxa. W dynamicznych setach i live actach duet zawiera minimalną elektronikę, rytmikę wywodzącą się z cumbii, samby czy bossa-novy i awangardowe brzmienia syntezatorów. Ich muzykę porównuje się do twórczości Ricardo villalobosa, Luciano czy Gui Boratto.

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook: https://www.facebook.com/daniel.zorzano/
utwory: https://soundcloud.com/daniel-zorzano?fbclid=IwAR2el7spgn-huoBa-2T9Q5aQnOJuKf2R1kqas5JV6rBkf4FDfXIntKX9ohc