Grupa powstała w 2007 roku. Zajmuje się nie tylko prowadzeniem treningów i warsztatów capoeira angola, ale także szeroko pojętą promocją kultury afrobrazylijskiej oraz organizacją warsztatów i projektów edukacyjnych.

Grupa została założona przez Macieja Rożalskiego, absolwenta i współpracownika Ośrodka Praktyk Teatralnych 'Gardzienice', po powrocie z dłuższego pobytu w brazylijskim Salvadorze.
Grupa skupia artystów i animatorów kultury zainteresowanych promowaniem idei międzykulturowości w Warszawie, oraz rozwojem osobistym.

Pomysł na stworzenie grupy Zimba Warszawa powstał w oparciu o afrobrazylijski termin encruzilhada. Oznacza on przecinające się drogi. Tradycja afrobrazylijskiej capoeiry spotyka codzienność, w której żyjemy. Rozwija się dzięki temu obecna w kulturze europejskiej bogata tradycja wielokulturowości. Encruzilhada ma wyrażać i określać fenomen spotkania różnorodności, oraz poszanowania odmiennych wizji i poglądów.


Kontakt:
tel: lokal / koordynacja działań stowarzyszenia / administracja - Maja  501 939 333
tel: treningi - Paweł 793 00 88 45
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupo de Capoeira
ul. Skaryszewska 15, IIp., Warszawa
https://www.capoeiraangola.pl