Mistrz w sztuce gry bębnach dundun i djembe, znakomity artysta i doświadczony pedagog tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Urodził się w Konakry, stolicy Gwinei. Od 2008 roku na stałe pracuje w Polsce. Kierownik muzyczny gwinejskiego Balletu Sourakhata, współtwórca grupy Tourekounda.

Przygodę z bębnami rozpoczął w wieku 11 lat, w zespole baletu Saamato de Guinee. Następnie wstąpił do baletu Sourakhata, aby uczyć się gry od gwinejskich mistrzów. Razem z jednym z nich, Mouctarem Toure, stworzył niezależny zespół Tourekounda. Współpracował także z licznymi baletami w stolicy: Le Ballet AJK Danse de Guinée, Le Ballet Soleil d’Afrique, la Percussion Wassa de Morcire Camara i la groupe Kouroukanfouwa, z którymi podróżował po całym kraju. Z czasem sam stał się nauczycielem i dyrektorem muzycznym baletu Sourakhata. Pracując w Gwinei wyszkolił młodsze pokolenie kolejnych wspaniałych muzyków. Prowadził intensywne kursy dla perkusistów z całego świata m. in z Francji, Belgii, Niemiec, USA, Japonii i również z Polski. 
W 2008 roku Gaspard przyjechał do Polski na zaproszenie Kuby Pogorzelskiego, który wcześniej odwiedził Conakry by szkolić się u boku mistrza Conde. Przez 5 lat współpracował z firmą i grupą perkusyjną Strefa Rytmu, gdzie udzielał lekcji gry na bębnach, szkolił muzyków i członków zespołu. Zagrał niezliczoną ilość koncertów, opracowywał programy artystyczne, tworzył aranżacje, komponował dla zespołu, dzielił się swoją muzyczną wiedzą i doświadczeniem by z wielkim sukcesem zadziwiać polską widownię. Był leaderem zespołu West African Project. Podczas ich koncertów, Polacy mogli podziwiać przyjaciół Gasparda, z którymi pracował jeszcze w Gwinei – genialnych bębniarzy i widowiskowych tancerzy m.in.Sekou Camara (Ballet Sourakhata i Ballet Soleil d’Afrique), Younousa Sylla ( Ballet Communal de Matam), Daouda Camara (Ballet Sourakhata i Boka Juniors), Mohamed Sylla (Ballet Communal de Matam i Boka Juniors), Tanti Sylla (Les Ballets Africains), Fanta Yayo (Ballets Communal de Matam) Diaka Camara Bijou (Ballet Soleil d’Afrique).

Po 5 latach owocnej współpracy z Kubą Pogorzelskim, Gaspard Conde zdecydował się na niezależną pracę. Obecnie prowadzi własną szkołę gry na bębnach afrykańskich, opracowuje materiały szkoleniowe, prowadzi zespół muzyczny, koncertuje. Poprzez swoją muzykę przybliża Polakom tradycje i kulturę Gwinei. Ma obszerną wiedzę na temat rytmów i tradycji afrykańskich, którą dzieli się z uczniami podczas swoich zajęć. Jest najlepszym bębniarzem djembe i dundun w naszym kraju. Wyszkolił już wielu znanych polskich muzyków. Organizuje kulturoznawcze wyjazdy do Gwinei, szkolenia i staże dla artystów, tancerzy i muzyków.


Kontakt:
tel.: 531 585 301
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz
www.gaspardconde.pl