Stephano Sambali znany jako Steve pochodzi z Tanzanii. Urodził się w regionie Tabora. Do Polski przyjechał na początku lat 90. Przez pierwszy rok mieszkał w Łodzi, ucząc się w Łódzkim Studium Języka Polskiego. Po ukończeniu Studium przeniósł się do Warszawy. W tym czasie został wybrany na sekretarza związku zrzeszającego studentów tanzańskich. Współpracował również ze Związkiem Studentów Afrykańskich w Polsce. Stowarzyszenie to zasłynęło m.in. organizowaniem Dni Kultury Afrykańskiej.

Steve działał aktywnie na rzecz propagowania kultury Tanzanii i innych krajów Afrykańskich. Uczestniczy w organizowaniu specjalnych imprez kulturalnych przybliżających obyczaje, muzykę, sztukę, a nawet kuchnię popularną w różnych regionach Afryki. Stephano ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współpracował ze szkołami podstawowymi, gdzie jako zaproszony gość opowiadał dzieciom o obyczajach panujących w jego kraju. Miał też serię spotkań ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego mającą na celu przybliżenie języka suahili uczonego na Afrykanistyce.

Współpracuje także przy prowadzeniu audycji w Radiu PiN, gdzie jako zaproszony gość prezentuje słuchaczom muzykę etniczną. Kilkakrotnie występował również w telewizji w różnych programach dotyczących Afryki.

Prowadzi imprezy jako DJ specjalizujący się w etnicznej muzyce afrykańskiej. Steve jest również koordynatorem do spraw obcokrajowców anglojęzycznych na platformie Afryka.org należącej do fundacji Afryka Inaczej.