Grupa International Capoeira Raiz została utworzona w 2007 roku przez pochodzącego z Rio de Janeiro Mestre Bailarino. W Polsce posiada filie m.in. w Warszawie i Pruszkowie. Prowadzi regularne warsztaty oraz organizuje wydarzenia specjalne takie jak festiwal Batizado International Capoeira Raiz.

Grupa należy do Stowarzyszenia Capoeira Bem Viver stworzonego w 2007 roku przez Mestre Bailarino i działa w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Czechach i na Ukrainie.

Dynamicznie rozwijającą się filię warszawską prowadzi Dominika Rembelska (Estagaria Alegria) znana w polskim i europejskim świecie capoeira zarówno jako trenerka, jak i organizatorka licznych projektów społecznych.


Mestre Bailarino
Urodził się 25 czerwca 1969 roku w Sao Concalo, w Rio de Janeiro. Capoeirę zaczął trenować pod okiem Jorge Azevado Pinheiro. W 1980 roku wstąpił do Stowarzyszenia Pequenos Mestres de Capoeira z Mestre Travassos na czele. W 1992 roku otrzymał stopień Mestre.
W 1993 roku wstąpił do Grupy Muzenza de Capoeira, w której nauczał Mestre Alexandre Batata. W czerwcu 1999 roku wyjechał do Portugalii, a swoją pracę z capoeira rozpoczął w mieście Sensibal, a później w innych miastach Portugalii (Lizbona - Almada, Quinta do Conde, Seixal, Parede, Viana do Alentejo, Evora - Algarve).
W 2005 roku opuścił Portugalię i odwiedził Anglię, Hiszpanię i Niemcy, gdzie mieszka do dziś.
W tym czasie, w 2007 roku odszedł z Grupy Muzenza i założył Grupo International Capoeira Raiz.
Obecnie Mestre Bailarino mieszka w Niemczech, w Berlinie, gdzie uczy capoeira i kieruje grupą Capoeira Raiz.


Kontakt:
tel. 502 227 384
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://capoeirawarszawa.pl/#kontakt
https://www.facebook.com/International-Capoeira-Raiz-Warszawa-177386588981657
a
dres: Wandy Rutkiewicz 2 02-956 Wilanów