Jedna z pierwszych instruktorek tańca brzucha w Polsce. Urodziła się w Kairze, wzrastała w atmosferze muzyki i tańca. Tańca arabskiego uczyła się wraz ze stawianiem pierwszych kroków - jej pierwszą nauczycielką była jej matka Egipcjanka, która obok klasycznego wykształcenia baletowego występowała wielokrotnie z pokazami tańca arabskiego.
Swoje umiejętności taneczne kształciła na wielu warsztatach w Lipsku, Kairze, Hiszpanii i Francji ucząc się obok tańca brzucha, również salsy, flamenco i tanga argentyńskiego.
Nauczanie tańca zaczęła od tanga, które tańczy od 1999 roku. Jako instruktorka tańca brzucha pracuje od 2001 roku prowadząc w różnych szkołach (m.in. z Egurrola Dace Studio, Riviera, Akademia Isadory, Showdance, Salsa Libre) liczne warsztaty, kursy, oraz ucząc na festiwalach Progressteronu.

Jest organizatorką i pomysłodawczynią warszawskiego festiwalu Arabian Night. Prowadziła warsztaty miedzy innymi w Szczecinie, Poznaniu, Płocku, Częstochowie, Krakowie, Wrocławiu. Wystepowała na Festiwalu w Kairze Ahlan Wa Sahlan Festival 2008, na którym również uczęszczała na przeróżne warsztaty znanych tancerzy, takich jak: Amir Thaleb, Randa Kamel, Dina, Jillina, Karim Nagi 'Turbotabla', Momo Kadous i wielu innych.

Uznaniem dla jej warsztatu tanecznego było zaproszenie na występ w Barcelonie, na główną międzynarodową galę obok takich sław jak Raqia Hassan, Aziza Mor Saidi, Dr Mo Geddawi. Reprezentuje klasyczną formę tańca arabskiego ra's baladi w jego najbardziej rozpowszechnionej wersji - egipskiej. Jej styl cechuje niezwykła lekkość ruchów, doskonała umiejętność interpretacji muzyki i wyrażania emocji poprzez taniec.

Dzięki studiom psychologicznym prowadzi także zajęcia z choreoterapii. Całe życie poszukuje coraz to nowych form wyrazu. Uczyła się śpiewu operowego, gry na fortepianie i skrzypcach i wraca do tego chętnie w różnych momentach. Jej wielką pasją jest malarstwo, uczęszcza na roczne studium Sztuk Pieknych w Atelier Foksal. Chętnie odpoczywa szyjąc, a podczas sesji egzaminacyjnej powstaje piękna i niepowatarzalna biżuteria.

Ola Toth podczas drugiej edycji Arabian Night