Pochodzi z Mali. W październiku 2000 roku przyleciał na stypendium do Polski. Ukończył studia prawnicze i zdobył dyplom z publicznego prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Warszawskim. Jego największą pasją jest muzyka.

Od wielu lat zawodowo zajmuje się miksowaniem różnych gatunków muzycznych, w szczególności r&b, hip hop, dancehall, afro, latino. Jest głównym organizatorem i prowadzącym wielu imprez w warszawskich i zagranicznych klubach muzycznych.

Prowadzi stałe imprezy w warszawskim klubie Harenda. Gra również gościnnie w klubach Platinium, Tygmont, i Piekarnia. Aktywnie włącza się w organizację różnego rodzaju imprez muzyczno-kulturalnych, mających na celu rozpowszechnianie wiedzy o Afryce. Jest jednym ze współorganizatorów 'Dnia Jedności Afryki' w Warszawie, a także współpracuje z portalami afryka.org oraz kontynent.waw.pl.

Samake Yaya jest również znany jako aktor. Ma na swoim koncie wiele ciekawych ról - zarówno filmowych, jak też w reklamach i teledyskach. Zadebiutował w serialu 'Na dobre i na złe', wcielając się w rolę studenta medycyny. W filmie 'Francuski numer', w którym zagrał wraz z Janem Fryczem, Karoliną Gruszką i Robertem Więckiewiczem, stworzył ciekawą i niezwykle barwną kreację zabawnego studenta Machu, dzięki czemu doceniono jego talent aktorski. W 2008 roku wziął udział w polsko-rosyjskiej produkcji 'Whisky z mlekiem', gdzie zagrał obok Natalii Chachłowej, Radosława Pazury i Ewy Szykulskiej.


www.myspace.com/djsamwawa