Karimski Club to międzynarodowy zespół muzyków i DJ-ów, a ich koncerty to wyjątkowa wielokulturowa podróż, mieszanka rytmów, muzycznych stylistyk i światów. Mieszanka, w której drum’n’bassowy trans przechodzi w soulowe rytmy r’n’b, po to by na nowo odrodzić się w postaci nujazzowego house’u z brzmieniem afrykańskiej dżungli i muzyki słowiańskiej.

Karimski Club to kompilacja łagodnego, francuskiego czy portugalskiego rapu z rosyjską nutą i kubańskim temperamentem. To wreszcie mariaż mocnego amerykańskiego hip hopu z jazzem, którego nieskończona siła improwizacji, pozwala na harmonijne połączenie tych, pozornie odległych światów.

Pomysłodawcą i założycielem Karimski Club jest Karimski ( Karim Martusewicz), absolwent renomowanej europejskiej jazzowej uczelni Universitaet fuer Musik und darstellende Kunst w Graz w Austrii.
W Polsce kojarzony głównie jako basista legendarnej grupy Voo Voo. Ponadto aranżer i kompozytor współpracujący m.in. z Zakopower, Justyną Steczkowską, Marią Peszek, Fiszem, Nickiem Cavem i zespołem Delmara Browna 'World Pop Experience'.
Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną zwiazaną z Krakowską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Webster University w St. Louis.

Do najczęsciej współpracujących osób z Karimski Club należą muzycy:
- Luis Ribeiro /Brazylia (instrumenty perkusyjne, wokal)
- Eldis la Rosa /Kuba (saksofon,instrumenty perkusyjne, wokal)
- Harry Tanschek /Austria (perkusja)
- Lukas Knoefler /Austria (perkusja)
- Burza /Polska (gitara)
- Valdi Szoff /Polska (gitara)
- Falko /Polska (instrumenty klawiszowe)
- Martin Woess /Austria (instrumenty klawiszowe)
- Marcin Riege /Polska (instrumenty klawiszowe)
- Horst-Michael Schaffer /Austria (trąbka)
- DJ’e: Haeem, Krime, Pedro Gonzales, A dUb

oraz wokaliści:
- Vishenka /Polska-Białoruś
- Ricky Lion /Kongo
- Manushka /Polska
- Nick Sinckler /USA
- Czar Absolute /USA

tel.: 534 117 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/Karimski-Club-2175272289411856/?ref=page_internal