http://www.sho.pl/Projekt spektaklu taneczno-perkusyjnego „Afrocuba de Acá” został stworzony przez dwójkę ludzi, którzy postanowili przemycić do Polski trochę kubańskiej tożsamości. Ale Camara i Nikodem Bąkowski – założyciele Szkoły Tańców Karaibskich - SalsHall Ortodox, zafascynowani tradycją afrokubańską, po wielu misiącach spędzonych na Kubie, pełnych przenikania tamtejszej kultury, zebrali swój zespół tancerzy oraz muzyków by stworzyć wyjątkowe widowisko.

„Integrując nasze tradycje – kubańską i polską mamy nadzieję otworzyć furtkę do nieznanego, bajkowego ogrodu.” Główną inspiracją dla spektaklu jest geneza plemienia Yoruba, które ma bardzo bogatą i kolorową historię. Wierzenia Yorubów oparte są na Santerii - najbardziej rozpowszechnionej i popularnej religii głównych kultów afrokubańskich. Jest to niezwykle popularne wyznanie, które praktykuje znaczna część tamtejszego społeczeństwa. Santeria pojawia się wszędzie, zarówno w wydarzeniach religijnych jak i wszelkich przejawach sztuki kubańskiej, a etniczny taniec i elektryzująca muzyka bębnów to nieodłączny element każdego widowiska, które ma swój rytualny przebieg i zawsze przenosi do innego świata. Świata mitów i legend.

Kontakt:
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.