Evgen Malinovskiy, mieszkający w Polsce od 1992 roku, urodził się w Biełowie, na Syberii. Tradycje muzyczne wyniósł z domu rodzinnego, ukończył Kiemierowską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej. Aktor, muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej.

Zarówno w Rosji, jak i w Polsce uczestniczył w wielu projektach muzycznych jako gitarzysta basowy, m.in.: współtwórca i basista zespołu rockowego Hippocampus (1994-2000), w okresie 1997-2001 wielokrotnie współpracował w realizacji projektów zespołu Zdobywcy Pewnych Oskarów, w latach 2002-2003 gitarzysta basowy w projekcie 'Sapo' Krzysztofa Wałeckiego, współpracował z kanadyjskim gitarzystą i wokalistą bluesowym polskiego pochodzenia Lesterem Kidsonem.

Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, m. in.: 'Ekstradycja', 'Miasto prywatne', 'Na koniec świata', 'Boża podszewka', 'Na dobre i na złe', 'Szczur', 'Quo vadis', 'Plebania', 'Lokatorzy', 'Fala zbrodni', 'Pensjonat pod różą', 'Kryminalni', 'Bulionerzy'.
25 stycznia 2007 Evgen Malinovskiy zadebiutował jako aktor teatralny na scenie teatru POLONIA, w reżyserowanym przez Krystynę Jandę spektaklu Raszyda Tuguszewa pt.: 'Rajskie jabłka'.

Solowy, realizowany od września 2004, projekt Evgena pt.: 'Syberyjski bard zaprasza' obejmuje utwory Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Rozenbauma i Bułata Okudżawy. Artysta śpiewa po rosyjsku i akompaniuje na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.

W repertuarze znajdują się utwory żartobliwe, satyryczne, liryczne, sentymentalne i nostalgiczne, ale także głęboko dramatyczne, o dużym ładunku emocjonalnym, jak również piosenki o charakterze apaszowskim, niosące elementy folkloru ulicznego. Błyskotliwość a także charyzma wykonawcy pozwalają na stworzenie znakomitej atmosfery podczas koncertów i nawiązanie bliskiego kontaktu z publicznością.

W październiku 2006 r. ukazała się pierwsza solowa płyta Evgena Malinovskiyego pt.: PROLOG. Krążek otwiera wzruszająca, ludowa piosenka 'Do mamy' opatrzona tłumaczeniem wykonawcy. Znajdziemy na nim 19 tytułów, wszystkie w aranżacji i wykonaniu Evgena Malinovskiyego (gitara i wokal).
'PROLOG' to zapowiedź czterech następnych płyt, poświęconych kolejno Wysockiemu, Okudżawie i Rozenbaumowi.


Kontakt:
Manager: Eva Goc,
tel. kom.: +48728894044
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.evgen.pl www.evart.pl www.openart.org.pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Malinowski_(aktor)