Muzyka, jaką proponuje Adiós to porywający, egzotyczny koktajl stylów i brzmień. Połączenie gorących latynoskich rytmów i przejmujących melodii z elementami reggae i ska, wzmocnione punkową energią i zagrane w klasycznym rockowym składzie. Całości dopełnia zmysłowy, kobiecy wokal oraz hiszpańskojęzyczne teksty. To idealna propozycja dla ludzi otwartych na nowe doświadczenia, którzy cenią sobie różnorodność, a zarazem kochają dobrą zabawę.

Adiós to grupa młodych warszawskich muzyków, którzy postanowili wspólnie pograć rzeczy, jakich próżno szukać w polskich sklepach muzycznych i rozgłośniach radiowych. Zainspirowani twórczością takich artystów, jak Los de Abajo, Julieta Venegas, Cafe Tacuba czy Juanes zapragnęli przeszczepić na rodzimy grunt ich dokonania, a przy tym stworzyć własną, oryginalną propozycję muzyczną.

Zespół powstał na początku 2007 roku z inicjatywy Kasi i Marka, absolwentów Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, znanych ze współpracy z takimi grupami, jak Via, Stan Miłości i Zaufania, The Astmatics czy In Motion. Wkrótce dołączył do nich znajomy z CESLA - Tomek (który wspólnie z Markiem tworzył kolektyw didżejski Alterlatino Soundsystem) oraz dwóch członków rockowej formacji Loft - Janek i Piotrek. W tym składzie rozpoczęli intensywną pracę nad repertuarem, w którym znaleźć można zarówno utwory autorskie, jak i przeróbki znanych kompozycji rodem z Ameryki Południowej.


Skład:

  • Kasia Pańska - śpiew
  • Marek Świrkowicz - gitara
  • Piotrek Wąsiewicz - gitara
  • Tomek Stasiak - bas
  • Janek Zasztowt - perkusja


http://www.myspace.com/grupoadios

Facebook