Kim jest?
Piosenkarką i wizjonerką. Kobietą o oczach jak dwa czarne stawy. Te oczy widzą tajemnice przyszłości
Kim jest Aida? Mówi o sobie, że zwyczajną kobietą. A jest kobietą obdarzoną wieloma talentami. Ormianką mieszkającą w Warszawie. Pisze teksty piosenek, komponuje do nich muzykę i sama je śpiewa. Zanim zaczęła występować na scenie i wydawać płyty, była znana z jasnowidzenia, bo kto nie słyszał o Aidzie, która z poplątanych supełków ludzkiego losu tworzy prostą nić?

Skąd przybyła?


Na świat przyszła w pięknym Batumi. Jest zodiakalnym Koziorożcem, oazą spokoju i opanowania, choć nie brakuje jej fantazji. Bo, żeby śpiewać i pisać piosenki, trzeba mieć duszę wrażliwą i wyobraźnię. Obdarzona zdolnościami, w Batumi, ukończyła szkołę, zdała maturę, chodziła do szkoły muzycznej i ćwiczyła gimnastykę artystyczną.
Patrząc na nią, aż trudno uwierzyć, że ta delikatna osoba, jest absolwentką ekonomii ze specjalnością kredyty i finanse, którą ukończyła w Wyższej Szkole Gospodarki Narodowej w Kijowie. Tam tez poznała swego przyszłego męża Adama Przybysza. Męża przepowiedziała jej babcia Anna. Miał przyjechać z zachodu. I przyjechał! Adam jest Polakiem i odwiedził Kijów z wycieczką, ale widać nie ma w życiu przypadków, skoro się pobrali. Aida przyjechała z mężem do Polski. Zamieszkali w rodzinnym mieście Adama Lublinie, gdzie na świat przyszła w 1994 roku ich córeczka Alicja. Pięć lat temu Aida wraz z rodziną przeniosła się do Warszawy.


Aida-wizjonerka


Zdolność wnikania w ludzkie losy i przepowiadania przyszłości odziedziczyła po praprababce Zofii i obu babciach – Annie i Margo. Już jako czterolatka zadziwiała rodzinę i sąsiadów, mówiąc im, co niebawem ich czeka, zdradzając na głos ich najskrytsze tajemnice. Szybko rozeszły się po Batumi wieści o dziecku obdarzonym takim darem.
Podczas studiów w Kijowie, zdolnościami Aidy zainteresował się Anatolij Podopalski profesor mikrobiologii, znany także w byłym Związku Radzieckim z fascynacji parapsychologią. Obwoził Aidę po miejscach mocy, świątyniach ormiańskich. Już wtedy Aida współpracowała z lekarzami przy diagnozowaniu chorych i pomagała ludziom w pokonywaniu ich problemów.


Jednak po przyjeździe do Polski i wyjściu za mąż postanowiła ukryć swe zdolności, aby móc prowadzić normalne życie. Ale, czy można przejść obojętnie obok przyjaciółki, czy sąsiada, jeśli się wie, że cierpią? Jeśli się wie, że coś im grozi i że można nieszczęścia uniknąć? Dlatego Aida zaczęła przyjmować potrzebujących w swoim mieszkaniu, a potem wynajęła biuro. Fama, że w małym pokoiku obok biura podróży przyjmuje jasnowidząca rozeszła się błyskawicznie po Lublinie i Polsce. Do Aidy zaczęły przyjeżdżać tłumy. Zainteresowały się nią media. Nie było wyjścia. Los tak chciał, pomyślała Aida i zaczęła pracować jako wizjonerka. Dziś na wizytę do Aidy trzeba czekać kilka miesięcy.


Fenomenem Aidy szybko zainteresowała się prasa kobieca. Pojawiły się o niej artykuły i liczne z nią wywiady, m.in. w Cosmopolitan, Oliwii, Na Żywo, Gali, Świecie Kobiet, Wróżce, Feniksie i innych. Wizjonerka stała się często zapraszanym gościem programów telewizyjnych i radiowych, gdzie udzielała porad na żywo. Ma swój program w Radiu dla Ciebie, który prowadzi z Jerzym Rowińskim w każdy czwartek o 23.00. Podczas programu do studia na Myśliwieckiej dzwonią telefony. Aida koncentruje się i znów, „po godzinach” pomaga potrzebującym.


Aida śpiewa


Muzyka towarzyszyła jej odkąd pamięta. Kiedy była małą dziewczynką, pisała wiersze i śpiewała. Podczas studiów występowała z międzynarodowym zespołem muzycznym i odnosiła sukcesy. Już wtedy śpiewała w... dwunastu językach. Jednak ojciec Aidy uważał, że córka powinna mieć konkretny zawód. Rozśpiewana studentka ukończyła, więc ekonomię, ale wciąż pielęgnowała swoje marzenia. Wiedziała, że do śpiewania kiedyś wróci. I wróciła! Przełomem okazało się spotkanie w 1999 roku Katarzyny Gaertner - dwa tygodnie później nagrała w Studiu Polskiego Radia im.Agnieszki Osieckiej swoją pierwszą piosenkę Za tobą szalałam. Utwór pojawił się na singlu i promował płytę Czar korzeni. Aida miała na niej jeszcze jedną piosenkę Meshuge, gdzie robiła wokalizę Jackowi Wójcickiemu. Tak zaczęła się muzyczna kariera wizjonerki.


W 2001 roku Aida nagrała pierwszą płytę solową zatytułowaną Aida składającą się w większości z kompozycji artystki oraz utworów opartych na motywach gruzińskich i ormiańskich; aranżację do wszystkich piosenek przygotowali muzycy z zespołu Max Klezmer Band, z którym Aida koncertuje. W tym samym roku ukazuje się płyta z kolędami, a rok później singiel z utworem Kiedy cię kocham. Piosenka zostaje wypromowana na antenie I Programu Polskiego Radia. Rok 2004 przyniósł piosenkarce sukces, którym było nagranie płyty Nagie myśli. Płyta składa się z nastrojowych piosenek niosących uniwersalne i ponadczasowe przesłanie o życiu i przemijaniu. Życiem trzeba się cieszyć, bo nie ma złych ludzi, może są tylko zmęczeni – przekonuje artystka. I uczy pokory wobec losu. Patronami medialnymi płyty są m.in. TVP 2, Polskie Radio i „Wprost”.


Koncert promujący najnowszą płytę odbył się w Studiu Lutosławskiego Polskiego Radia.


Aida pisze kolejne piosenki. Powstają w radości i smutku, wszystko się w nich, jak w życiu, przeplata i szczęście i łzy, gorsze dni, narodziny i śmierć. Nad wszystkim czuwa jednak przeznaczenie, które pozwala nam się spełniać.
Nocą, gdy domownicy już śpią, Aida zasiada w fotelu z filiżanką herbaty i zagląda w swoje myśli i wspomnienia. Przypomina sobie ważne, odbyte w ciągu dnia rozmowy. Jej myśli mają różne kolory i odcienie, które zależą od pory roku, spotkanych danego dnia ludzi, pogody, a nawet snów. Potem nuci piosenki. Dojrzewają powoli, bo każda chwila zna swój czas, a właściwy czas nie zna przeszkód. Dla Aidy nadszedł czas śpiewania...

 

 

Koncerty - tel. 602 32 25 16

 

Wizyty (indywidualne spotkania)
tel. (22) 826 71 43 czynny we wtorki od 11:00 do 14:00
tel. kom. 602 358 649


Facebook