Teatr działa pod patronatem Fundacji Tradycji i Transformacji Sztuki, która została powołana do życia dnia 25 listopada 2009 r. przez Małgorzatę Matuszewską. Jej celem jest promowanie kultury i inicjatyw artystycznych.

Małgorzata Matuszewska - tańcem zajmuje się od 1990 r. Uczęszczała na kursy prowadzone przez wielu słynnych tancerzy flamenco, min. Matilde Coral, Eva la Yerbabuena, Milagros Mangibar, Mercedes Ruiz, Carmen Lanzano, Pastora Galvan, Andrés Marín, Antoniete, Alicia Márquez. Brała udział w kursach organizowanych w ramach słynnych festiwali Arte Flamenco w Mont de Marsan (Francja), Festiwalu Jerez de la Frontera (Hiszpania), uczęszczała na indywidualne zajęcia prowadzone przez tancerzy z zespołu Cristiny Hoyos w Museo de Baile Flamenco w Sevilli.

Taniec flamenco - podróż w czasie 
to autorski program Małgorzaty Matuszewskiej złożony z serii wykładów i zajęć praktycznych z tańca i techniki omawiający powstanie, rozwój i różnorodność tańca flamenco na przestrzeni czasu.
Program stara się w sposób szeroki przedstawić bogactwo tańca flamenco, m. in. obalając niektóre z mitów wypaczających jego postrzeganie. Inspiracją do realizacji tego programu jest przede wszystkim znajomość nawiązana w roku 2013 ze znawcą flamenco Juanem Vergillos. Wykłady Juana Vergillos oraz lektura książek jego autorstwa pomogły mi powiązać ze sobą różne elementy wcześniej zdobytej wiedzy w bardziej spójny i pogłębiony obraz.
Wykłady dostosowane do potrzeb poszczególnych grup słuchaczy omawiają min. takie zagadnienia jak:
• taniec w Hiszpanii od czasów pogańskich do wieku XVII; elementy mające wpływ na obraz tańca flamenco
• od escuela bolera (XVIII w.) do powstania tańca flamenco (XIX w.) oraz jego pierwszy okres (pierwsza połowa XX w.); składowe elementy tańca
• wiek XX; rozwój tańca flamenco, opozycja i konsekwencje nurtów „clasico / barocco”
• ballet flamenco / teatr tańca - przekroczenie kolejnych granic i nowe zdobycze tańca flamenco
 
Małgorzata Matuszewska prowadzi szkołę tańca i stronę Danza.pl, 

Kontakt:
tel: 603 648 109
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 facebook.com/danza.matuszewska