Bùi Ngọc Hải Nam pochodzi z Nam Ning w Wietnamie. Wu Shu i Tai Chi Chuan zaczął ćwiczyć w wieku dziewięciu lat. W 1975 roku przyjechał do Polski na studia i jednocześnie rozpoczął nauczanie wschodnich sztuk walki, najpierw w Gdańsku, a następnie w Warszawie. W 1982 roku wyjechał do Francji i otworzył szkołę w Nicei. Tam, biorąc udział w turniejach Wu Shu i Tai Chi Chuan, został wielokrotnym mistrzem Francji i Europy.

  • 1992 rok - na Mistrzostwach Wu Shu w Paryżu zdobył złoty medal za formy walki w stylu południowym - Nan Chuan, srebrny medal za formę z szablą i brązowy medal za formę z włócznią.
  • 1993 rok - zdobył na Mistrzostwach Francji dwa złote medale za formę w stylu orła i za formę z mieczem oraz srebrny medal za formę z kijem.
  • 1994 rok - w konkursie europejskim Wu Shu w Saint Maxime zdobył 1 miejsce za formę w stylu południowym. Na mistrzostwach Francji w Paryżu zdobył złoty medal za formę w stylu małpy z kijem i srebrny medal za formę w stylu pijanego z mieczem. W konkursie Wu Shu w Paryżu zdobył srebrny medal za formę z cepem.
  • 1995 rok - zdobył Mistrzostwo Europy i kolejny złoty medal na Mistrzostwach Francji w Paryżu za Tai Chi Chuan.

Odkąd wrócił do Warszawy w 1996 roku, znów poprowadził szkołę Wu Shu i Tai Chi Chuan. W 2002 roku Szkoła Nama weszła w skład Polskiego Związku Wu Shu, wtedy też zmieniła nazwę na Stowarzyszenie Chińskich Sztuk Walki Nama.

Nam współpracuje również z telewizją i teatrem. W 2016 roku została wydana nakładem wydawnictwa Czarnego książka opisująca biografię Nama - Niech żyje Nam. Historia mistrza. 


Nam był dwukrotnie żonaty: 1. Anna Maria Starczewska (od 28.07.1979, rozwód), 3 córki: Lan (ur. 22.08.1979), Mai (ur. II 1981) i Julia (ur. 1984); 2. Bożena (ślub buddyjski).


Kontakt: www.nam.waw.pl

Mistrz NAM 2013