Z wykształcenia lekarz weterynarii, z powołania doskonały muzyk i pisarz. Przewodniczący Polskiego Komitetu ds. Obchodów Międzynarodowego Roku Ludności Pochodzenia Afrykańskiego. Człowiek pełen charyzmy i pomysłów, jak zwrócić naszą uwagę w kierunku kultur afrykańskich. Mieszkając w Polsce od 1983 roku z powodzeniem pełni dumną rolę przewodnika, który  pragnie pokazać Afrykę od niestereotypowej, nieznanej, pomijanej często, aczkolwiek ogromnie ważnej i prawdziwej strony. 
Wszechstronny artysta, który wpisał swoją egzotykę do polskiej kultury na stałe, na przełomie lat, biorąc udział w wielu inicjatywach, m.in. współtworzył zespół Tam Tam Project, wraz z Pako Sarr oraz Mohamedem M’bow założył trio Diolof-Man, współpracował z zespołem Voo Voo oraz wieloma polskimi artystami np. Anną Marią Jopek czy Orkiestrą Kiniora. Jako DJ propaguje w warszawskich klubach muzykę tropikalną: od Indii przez świat arabski, Afrykę i Karaiby. Założyciel Fundacji Afryka Inaczej, wraz z którą organizuje dużą liczbę przedsięwzięć o charakterze kulturalnym czy społecznym. Wiele z nich gości już w Polsce cyklicznie i rozwija zasięg działań (m.in. Dzień Afryki). Ponad to wraz z Fundacją i przyjaciółmi odnowił polskie szlagiery ( premiera albumu muzycznego pt. "Warszawa da się lubić" odbyła się 12 grudnia 2013r.).  W 2011 roku wydał swoją pierwszą książkę  w języku polskim – „Mała książka o rasizmie”. W 2016 do sklepów trafił krążek zatytułowany Umbada, który Mamadou wydał ze swoim zespołem Mamadou i Sama Yoon. 

Jego zasług dla jedności polsko-afrykańskiej, tolerancji, wielokulturowości oraz dla poszerzenia polskiej świadomości o pięknie afrykańskiej różnorodności nie da się wyliczyć.

Kontakt:
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fundacja.afryka.org
www.myspace.com/mamadou_pl
https://afryka.org/category/czytelnia/mamadou_diouf_blog/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mamadou_Diouf


Nomadzi - Mamadou Diouf i Pako Sarr

KiniorMakaruk& Mamadou Diouf B Reszelski.vidio-Jazzgot-Warszawa

HABAKUK & Mamadou Diouf /Senegal - "Niewidzialne"

Kinior,Mamadou,Sudnik-Teatr Maly-Fumanek B Reszelski-Video