Jestem dziennikarzem, operatorem kamery i reżyserem. Uważam, że nieciekawi ludzie po prostu nie istnieją. Wszystko, co nas otacza ma swoje piękno i swoją historię. Ważne, aby ją zobaczyć i być w stanie ją przekazać. Zajmuję się tym już od 17 lat, i z każdym dniem staje się to dla mnie jeszcze bardziej ekscytujące i interesujące.

Dmitry Malihin urodził się 4 listopada 1986 roku na Ukrainie. W górniczym miasteczku Gorlowka, pod Donieckiem.
Zaraz po ukończeniu szkoły poszedł pracować w telewizji. W tym samym czasie otrzymał wykształcenie wyższe na kierunku dziennikarstwo. Od tamtej pory jego życie jest nierozerwalnie związane z mediami. Był m.in. spikerem w porannym show w telewizji i radiu, sekretarzem prasowym zastępcy burmistrza Odessy.

Opracował i wyreżyserował serię programów o mniejszościach narodowych i przedstawicielach różnych narodowości południa Ukrainy. Ma na swoim koncie ponad sto odcinków autorskiego programu - o ludziach różnych zawodów i zainteresowań.

Był laureatem konkursów artystycznych, prowadzonych przez Unię Europejską. Brał udział w programach współpracy i wymiany doświadczeń z kolegami z USA, Słowacji, Czech, Gruzji. Uczył się podstaw reżyserii i filmów dla młodzieży we wspólnym projekcie z odeskiego studia filmowego. Od niedawna mieszka w Warszawie.

O sobie mówi: 'Szukam i filmuję ciekawe historie - historie ludzi i narodowości, historie obiektów i miast.'

Kontakt:
email: dmalihin@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/dmalihin
Vimeo: Wake up in Warsaw