Artysta rzeźbiarz urodzony 1990 roku w Łucku, na Ukrainie. W swojej twórczości wykorzystuje moc abstrakcyjnych form, a postać ludzką jako element dramaturgii.
Szuka w pracach konkretnych znaków, momentów nadających sensu rzeźbie. Pracuje również nad surrealistycznymi obrazami i szuka sensu nierozerwalnie połączonego z formą.

Od dzieciństwa interesował się malowaniem i poezją. W Łucku wygrywał konkursy poezji i fotografii, robił ilustracje do książek.
W 2008 rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. W czasie studiów zajął drugie miejsce w konkursie naukowym figury. 
Brał udział w wielu wystawach i konkursach rzeźby i rysunku. W 2012 obronił licencjat z wyróżnieniem. W 2013 rozpoczął studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a w 2015 obronił tytuł magistra.
Interesuję się muzyką i filozofią.

W 2015 roku miała miejsce pierwsza indywidualna wystawa rzeźby w Warszawie, a na przełomie września i października 2016 roku można było zobaczyć wystawę Artema w Domu Ukraińskim.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.