Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce oddane jest wzbogacaniu życia żydowskiego w Polsce i łączeniu Żydów na całym świecie z ich wschodnioeuropejskim dziedzictwem. Poprzez programy edukacyjne i kulturalne w żydowskiej nauce, turystyce, publikacjach, sztuce i mediach, Centrum Taubego wzmacnia w Polsce żydowskie czytelnictwo i krzewi na świecie wiedzę o dziedzictwie polskich Żydów.

Centrum organizuje kilka programów poświęconych kulturze żydowskiej, między innymi wykłady, warsztaty, publikacje a także dwa główne programy edukacyjne:

Jewish Heritage Tour - wycieczki dla osób prywatnych, rodzin i grup z całego świata, chcących odkryć swoje osobiste historie, zbadać wspólną przeszłość i uczestniczyć w trwającej odbudowie życia żydowskiego w Polsce. Wszystkie wycieczki łączą odwiedzanie miejsc pamięci żydowskiej w Polsce z odwiedzinami w miejscach kultury i instytucjach żydowskich, oraz zawierają w sobie specjalne sesje i spotkania z osobami, które poświęcają się konserwacji zabytków i są oddani współczesnej kulturze żydowskiej w Polsce.

Mi Dor Le Dor (hebrajskie „z pokolenia na pokolenie”) - pierwszy tego rodzaju program w Polsce, promuje żydowskie piśmiennictwo, wzmacnia tożsamość poprzez budowanie świadomości kulturowej i przygotowanie uczestników do udzielania się w programie Taube Jewish Heritage Tour i objęcia ważnych ról w żydowskiej edukacji, kulturze i życiu gminnym. Absolwenci Mi Dor Le Dor pracują jako przewodnicy, edukatorzy i facylitatorzy w organizacjach współpracujących z Centrum.

Kontakt - 
Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce - kontakt: 
ul. Tłomackie 3/5
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: http://www.centrumtaubego.org.pl/
Facebook: Taube Center