W Ukraińskim Świecie prowadzony jest punkt informacyjny dla osób przyjezdzających z Ukrainy. Odbywają się tu obchody świąt ukraińskich oraz wydarzenia kulturalno-artystyczne. Na parterze prężnie działa Muzeum Majdanu.
Ukraiński Świat“ jest platformą pomocy, która powstała w związku z tragicznymi wydarzeniami na Majdanie. Na miejscu co tydzień prowadzone są konsultacje i spotkania, podczas których pomagamy m.in. znaleźć pracę w Polsce, czy szkołę dla dzieci uchodźców.

W Ukraińskim Świecie można uzyskać pomoc psychologa, pomoc prawnika, tak samo u nas prowadzone są kursy języka polskiego. W centrum informacyjnym można uzyskać potrzebne informacje, pomoc w poszukiwaniu mieszkania i w miarę możliwości pomóc w poszukiwaniu pracy. Znajduje się tu również muzeum Majdanu i odbywaję się różni imprezy, spotkania, prezentacji książek, filmów i wystaw.Ukraiński Świat
ul. Nowy Świat 63

Kontakt:
tel. +48 664 644 601, 22 307 1322
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


http://ukrainskiswiat.pl/
https://www.facebook.com/UkrainskiSwiat/