Urokliwe, kameralne miejsce z rosyjską duszą na warszawskiej Pradze. Można tu skosztować tradycyjnych rosyjskich pielmieni oraz napić się herbaty z samowara z dodatkiem domowych konfitur. W lokalu organizowane są także rosyjskie imprezy tematyczne, wieczorki, spotkania autorskie.
Skamiejka mieści się na warszawskich Szmulkach, na rogu Ząbkowskiej i Nieporęckiej, tuż obok wytwórni wódek Koneser. W niedużym wnętrzu mieści się kilka stolików, wokół lalki w kwiecistych spódnicach, samowary, zdjęcia. Menu wypisane zostało cyrylicą na szkolnej tablicy.
 
Skamiejka to miejsce warte odwiedzenia. Restauracja prowadzona jest przez Panią Tamarę Rochmińską, która dba o to, by klienci czuli się gośćmi. Warte spróbowania jest zarówno jedzenie, jak i alkohole. Pielmieni, charakterystycznie zawijany rodzaj pierożków z mięsnym farszem, powinny być pozycją obowiązkową na liście każdego odwiedzającego. W tle muzyka z winyli.
 
Kontakt:
tel.: 512 123 967
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skamiejka
ul. Ząbkowska 37 03-736 Praga
https://www.facebook.com/Skamiejka/