Szkoła Wachlarzy Bojowych oferuje autorski program kształcenia w zakresie tańca z wachlarzami bojowymi stworzony przez Julię Bui-Ngoc i Katarzynę Stefanowicz, który obejmuje między innymi elementy kung fu wu shu, tai chi chuan, tańca współczesnego oraz improwizacji, będąc wyrazem połączenia dwóch kultur - Wschodu i Zachodu.

Choreografie tańca z wachlarzami były prezentowane w Polsce i za granicą m.in. podczas Nocy Muzeów w Warszawie (Muzeum Etnograficzne), na Festiwalu Komisji Europejskiej oraz w Tour et Taxi w Brukseli; na Festiwalu Sztuki Otwartej Wisłostrada w Warszawie, Festiwalu Golden Lion we Lwowie, w teledysku Justyny Steczkowskiej, w filmie fabularnym "Tamagouchi" w reż. Marcina Wrony oraz w spektaklach OPT Gardzienice w reż. Włodzimierza Staniewskiego.

Celem prowadzonych przez szkołę zajęć jest doskonalenie motoryki ciała, rozwijanie ogólnej sprawności, koordynacji ruchowej, plastyki ciała, kształtowanie zdrowej, silnej i gibkiej sylwetki. Ponadto poznanie tajników pracy z kobiecą bronią, jaką są chińskie wachlarze bojowe oraz możliwości ich wykorzystania w tańcu. Ważnym elementem zajęć jest połączenie ruchu z muzyką, kształtowanie wyrazu artystycznego oraz umiejętności twórczej improwizacji.


Julia Bui-Ngoc

Kilkukrotna mistrzyni Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu wu-shu). Ma za sobą Łódzką Szkołę Baletową. Przez 5 lat związana z teatrem Gardzienice, występowała i prowadziła warsztaty dla grup krajowych i zagranicznych, między innymi w Columbia University (NYC), w Yely University, w Teatrze "LaMaMa" (USA), w Hebel Theatre (Berlin), w moskiewskim Centrum im. Meyerholda, w Barbican Center (Londyn) w Sikyonie (Grecja), w Brukseli.

Pracowała również jako choreograf dla teatrów, przy produkcji teledysków i filmów oraz uczestniczyła w licznych warsztatach teatralno-ruchowych. Obecnie studiuje na warszawskiej ASP w pracowni audiowizualnej Grzegorza Kowalskiego.


Katarzyna Stefanowicz
Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych, przez 5 lat związana z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Absolwentka kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji taniec współczesny przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz kursu instruktorskiego "Improwizacja Ruchu i Symbolika Ciała" prowadzonego przez dr Detlefa Kapperta (Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Przez 9 lat związana z Teatrem Makata, prowadziła liczne warsztaty teatru ruchu w ramach projektów Teatru oraz Stowarzyszenia Makata. Uczestniczka kilkudziesięciu spektakli oraz projektów plenerowych i scenicznych z pogranicza teatru, happeningu i performance art.

Współzałożycielka grupy "Rodzaj żeński, liczba mnoga", trio tańca z wachlarzami, która prezentowała swoje choreografie na kilku festiwalach w Polsce, Ukrainie, Belgii. Producentka projektu "Babaryba czyli kobieta po grecku", nagrodzonego nagrodą główną na Festiwalu Teatralnym Dionizje oraz uznanego za jedno z najlepszych przedstawień teatru alternatywnego w sezonie 2007/2008, przez miesięcznik Teatr (Teatr nr 10/2008).

Kontakt: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 791 840 419

Więcej na portalu:
Julia Bui Ngoc

Szkoła Wachlarzy