Sklep 'Fajny Fajans' prowadzi sprzedaż on-line oferując szeroki wybór portugalskiej ceramiki z kolekcji jednej z najbardziej znanych w świecie manufaktur z tego regionu - Faiancas Artisticas Bordalo Pinheiro Ltd. założonej pod koniec XIX wieku w Caldas da Rainha.
Historia marki Faianças Artísticas Bordalo Pinheiro Ltd. sięga 1884 roku, bo wtedy właśnie małą fabrykę ceramiczną w Caldas da Rainha otworzył Rafael Bordalo Pinheiro (1846-1905), najsławniejszy portugalski karykaturzysta. Inspiracje do swoich wzorów czerpał głównie z natury, stąd fantastyczne, czasami wręcz bajkowe motywy motyli, żabek, winnych liści, lilii czy pędów bambusa.

Jego oryginalną twórczość można podziwiać w muzeum mieszczącym się obok fabryki oraz w muzeum Rafael Bordalo Pinheiro w Lizbonie. Wiele wzorów jest ciągle wytwarzanych i z powodzeniem sprzedawanych do dzisiaj. Na przykład piękne misterne kafle dekoracyjne, które są uznawane za najlepsze, jakie kiedykolwiek powstały w Portugalii.

Nowy okres w rozwoju manufaktury rozpoczął się już po śmierci Bordalo, w 1922 r. Wtedy to grupa lokalnych biznesmenów (w tym członków jego rodziny) wybudowała nową fabrykę i zainwestowała w jej rozwój. Dziś firma zatrudnia ponad 350 pracowników. Ponad 80 procent wyrobów eksportuje, głównie do Anglii, Francji i USA.


Sklep oferuje m.in.: filiżanki, dzbanki, wazy, misy, akcesoria łazienkowe.


Oryginalna Ceramika z Portugalii
Fajny Fajans
Ul. Piękna 16

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fajnyfajans.pl