Świątynia Hare Kryszna to centrum Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny. Świątynia to ośrodek misyjny, należący do wisznuizmu. Celami Towarzystwa są przede wszystkim: szerzenie wiedzy duchowej, edukacja, umacnianie więzi między uczestnikami. 

Może tam wejść każdy. Najlepiej odwiedzić świątynię w niedzielę ok.13.00, gdyż wtedy odbywa się festiwal (czyli coś na zasadzie nabożeństwa). Świątynia jest otwarta także w ciągu tygodnia, ale wtedy świątynię można jedynie obejrzeć, a zwiedzających omija cały rytuał. Tuż za wejściem do świątyni znajduje się przedsionek, gdzie trzeba zdjąć obuwie i dalej trzeba wejść boso. Sama świątynia to niewielka sala, która znacznie różni się od kościoła. Siada się tam na podłodze na "poduszeczkach", które można znaleźć gdzieś pod ścianą. Po modlitwie i wykładzie z Bhagavadgity (świętej księgi hinduizmu) odbywa się uczta, podczas której spożywa się wegetariańskie potrawy. Przy świątyni znajduje się mały sklepik, w którym można kupić interesujące książki (np. Bhagavadgitę po polsku, jak również książki z przepisami kuchni wegetariańskiej), przyprawy indyjskie, indyjską mąkę, sari i wiele innych rzeczy.

Świątynia Hare Kryszna

Mysiadło k. Warszawy
ul. Zakręt 11
05-500 Piaseczno

Tel. 22 750 77 97
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.harekryszna.pl

http://www.ustream.tv/channel/radiokryszna

Dojazd autobusem 709 lub 727 z Metra Wilanowska do przystanku Mysiadło, a następnie pieszo.