Salsa Libre to nie tylko szkoła tańca, choć jej główną działalnością jest prowadzenie kursów, głównie salsy.
Prowadzi zajęcia zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak też dla dzieci.

Salsa Libre powstała w 2003 roku z inicjatywy Ani Chagowskiej i Marka Domańskiego. Salsa Libre skupia pasjonatów tańca, w szczególności salsy, odbieranej nie tylko jako taniec, ale także w szerszym kontekście kulturowym: z jednej strony jest on współczesną formą ekspresji i spędzania wolnego czasu w klubach i na imprezach; z drugiej strony każdy z tańców ma swoją historię, która jest w nim stale obecna.
Salsa to taniec, który mimo swego nowoczesnego charakteru i stałej ewolucji jest nadal osadzony w swych afrokubańskich źródłach. Poza salsą Salsa Libre skupia się także na tańcach klubowych, etnicznych, często o afrykańskich korzeniach: funky, hip hop, jazz, samba, tango, afro, taniec brzucha, capoeira, taniec nowoczesny etc.

Konsekwencją takiego podejścia do tańca jest drugi zakres działalności Salsa Libre, czyli organizacja wydarzeń kulturalnych promujących taniec jako świetną formę rozrywki i przedstawiających go na tle kultury, z której wyszedł – kraju, języka, obyczajów. Salsa Libre organizuje imprezy popularyzujące salsę oraz kulturę iberoamerykańską, język hiszpański, warsztaty z tancerzami z zagranicy. 
 

Studio tańca Salsa Libre
Miedziana 11, Ip

Kontakt:
tel.: +48 667 002 600
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Recepcja działa:
pon-pt, 16:30 - 21:30

www.salsalibre.pl

Street Party

1st International Warsaw Salsa Festival

Tancerki z Rio

Viola Pogorzelska / projekt Konoba w Salsa Libre

Street Party

1st International Warsaw Salsa Festival

Tancerki z Rio

Viola Pogorzelska / projekt Konoba w Salsa Libre