Centrum Wielokulturowe w Warszawie powstało w grudniu 2014 roku jako zwięczenie wieloletnich rozmów organizacji pozarządowych działających na rzecz migrantów i Urzędu Miasta. Operatorem Centrum w latach 2014-2016 w wyniku konkursu została Fundacja na Rzecz Warszawskiego Centrum Wieokulturowego (koalicja kilkunastu organizacji pozarządowych).


Centrum podejmuje aktywne działania w pięciu kluczowych obszarach dotyczących integracji imigrantów (w tym uchodźców): edukacja, aktywizacja, kultura, informacja oraz badania. Inicjatywa stworzenia Centrum jest przykładem wyjątkowej na skalę Polski współpracy międzysektorowej.

W Centrum działa punkt informacyjny dla migrantów, pierwsze migranckie radio w Polsce - IMI Radio, kawiarnia i czytelnia. Przestrzeń na wydarzenia związane z migracjami i kulturą udostępniana jest bezpłatnie. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie internetowej. 

Więcej o Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego znajdziejsz tutaj

Centrum Wielokulturowe w Warszawie
ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel: +48 22 253 8135

Facebook
www.cw.org.pl