Bukkoin to zendo w tradycji soto zen, działające w ramach Misji Buddyjskiej w Polsce. W ośrodku prowadzone są regularne praktyki. W tygodniu praktyka odbywa się w poniedziałki i czwartki od 18.30 do 21.00 (zazen, sutry, nauki). Regularnie odbywają się także weekendowe sesshin.
Doko Bukała - kapłan i nauczyciel soto zen.
Praktykuje buddyzm zen od 1985 roku. Przez pierwsze kilkanaście lat głównie w tradycji rinzai zen. W 2005 rozpoczął praktykę w świątyni Antaiji, gdzie w 2006 został wyświęcony na kapłana zen soto. W latach 2007-2010 odbył trening kapłański w klasztorze Myokoji. W 2012 otrzymał shiho (przekaz dharmy) od Roshiego Daitsu Toma Wrighta. W styczniu 2013 odbył zuise. 

Zuise jest to ceremonia japońskiej szkoły soto zen, która odbywa się w Eiheiji i Sojiji - głównych klasztorach tej szkoły. 
Pełni kilka funkcji:
1. Formalne potwierdzenie przekazu dharmy (shiho) przez szkołę soto.
2. Nadanie statusu osho, czyli w pełni wyświęconego kapłana. Jedynie będąc osho można odprawiać większość ceremonii np. udzielać wskazań. 
3. Jest to okazja, aby wyrazić wdzięczność założycielom szkoły soto, w czasie specjalnej ceremonii w świątyni, gdzie znajdują się prochy najważniejszych opatów. Dla większości kapłanów jest to jedyna okazja w życiu, aby znaleźć się w tym miejscu, które normalnie nie jest dostępne.
 
Odbycie zuise jest konieczne, aby uzyskać status oficjalnego nauczyciela soto zen. Sam przekaz dharmy (shiho), jak to się potocznie rozumie, nie upoważnia jeszcze do pełnienia roli nauczyciela w ramach tej szkoły. Po otrzymaniu shiho, należy uzyskać pozwolenie na zmianę szaty (tene), odbyć zuise, a wcześniej odbyć kilkuletni okres praktyki ango, w specjalnym klasztorze senmon sodo. Dopiero po tych wszystkich krokach istnieje możliwość uzyskania certyfikatu nauczyciela szkoły soto. 

Co roku 31 grudnia od 18.00 do 24.00 odbywa się praktyka noworoczna - zazen, sutry i ceremonia 108 uderzeń dzwonu,

Świątynia Światła Buddhy

ul. Puławska 234/13, Warszawa (otwarte tylko w godzinach praktyki)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 605 477 222