Fundacja dla Wolności jest miejscem inicjatyw, badań oraz dyskusji dotyczących indywidualnych i zbiorowych ze szczególnym naciskiem na podmioty dotknięte dyskryminacją społeczną.

Do podstawowych celów  Fundacji należą :
  • Dążenie do rozwoju społeczeństwa opartego na kryterium równości, zwalczanie wykluczenia społecznego, dotyczącego w szczególności takich grup, jak: mniejszości etniczne, narodowe, religijne, seksualne oraz innych grup narażonych na dyskryminację.
  • Popularyzowanie kulturalnej i społecznej aktywności obywatelskiej poprzez organizację i wspieranie inicjatyw poszerzających wiedzę i propagujących przestrzeganie praw człowieka oraz innych praw i obowiązków obywateli; wspieranie i organizowanie aktywności dążących do popularyzacji mechanizmów i wiedzy na temat instytucji demokratycznych.
  • Popularyzowanie i dążenie do przestrzegania wolności wypowiedzi, wolności dostępu do informacji oraz wolności dostępu do kształcenia.
  • Popularyzowanie integracji europejskiej, jako najlepszego sposobu współistnienia krajów i społeczeństw europejskich oraz dążenie do dalszego postępowania tego procesu oraz włączania do niego kolejnych krajów.
  • Popularyzowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z procesami globalnymi oraz dążenie do lepszej współpracy międzynarodowej na rzecz rozwiązywania problemów globalnych.


Fundacja dla Wolności     
ul. Angorska 19/U-1
03-913 Warszawa
Tel: 22 612 76 12
Kom: 502 070 701, 534 101 012
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.