Stowarzyszenie Students for a Free Tibet Poland rozpoczęło oficjalnie działalność 13 lutego 2013 r. w 100-lecie proklamowania tybetańskiej niepodległości. Jest stowarzyszeniem zwykłym wg polskich przepisów, utrzymuje się wyłącznie ze składek członkowskich i zaangażowania swoich członków/członkiń, działa na podstawie Regulaminu.
Stowarzyszenie utworzone zostało przez osoby posiadające duże doświadczenie oraz wiedzę dotyczącą sytuacji Tybetu. Członkowie starają się ograniczać formalności do minimum oraz podejmować decyzje w sposób możliwe demokratyczny i uwzględniający różnorodność ruchu na rzecz Tybetu. SFT Poland jest uznaną przez SFT International narodową siecią SFT w Polsce.
Jest członkiem International Tibet Network - międzynarodowej koalicji organizacji działających na rzecz Tybetu na całym świecie. Students for a Free Tibet Poland odwołuje się do celów, zasad i wartości międzynarodowego ruchu Students for a Free Tibet.
Naszym celem jest obrona powszechnie uznanych praw człowieka w Tybecie, w tym prawa narodu tybetańskiego do poszanowania swojej odrębności politycznej, kulturowej, religijnej a także ochrona środowiska naturalnego w Tybecie.
 
Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
  • Udział w międzynarodowych, pokojowych kampaniach i akcjach na rzecz Tybetu.
  • Nagłaśnianie przypadków naruszeń praw człowieka w Tybecie i w Chinach.
  • Współpracę z międzynarodowym ruchem Students for a Free Tibet  oraz innymi organizacjami o podobnych celach w Polsce i na świecie.
  • Promowanie bezpośredniego zaangażowania młodych ludzi w oddolne działania bez stosowania przemocy na rzecz zmiany społecznej.
  • Niekomercyjną działalność wydawniczą, popularyzatorską, organizowanie spotkań, wydarzeń kulturalnych, zgromadzeń, demonstracji.
SFT Poland ma Przedstawicielkę i Przedstawiciela - działających łącznie w imieniu stowarzyszenia i reprezentujących SFT Poland. Przedstawiciele wybierani są na dwuletnią kadencję.

Przedstawicielką SFT Poland jest Sonam, urodziła się w Tybecie, mieszka w Polsce od 6 lat i planuje tu skończyć studia medyczne, w SFT Poland odpowiada m.in. za kontakty z Społecznością Tybetańską.
Przedstawicielem SFT Poland jest Piotr Cykowski, wieloletni działacz na rzecz praw człowieka w Tybecie, współzałożyciel i współpracownik organizacji pozarządowych zajmujących się wielokulturowością, prawami człowieka i przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Adres korespondencyjny:
Students for a Free Tibet Poland
Fundacja Inna Przestrzeń
ul. Nowy Świat 23/25 lok. 32
00-029 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sftpoland.org