Fundacja My Baobab jest inicjatywą wolontariuszy, którzy mają doświadczenie w pracy charytatywnej w państwach Afryki (Madagaskar, Kenia, Zambia, Uganda). Pracowali głównie z ubogimi dziećmi i młodzieżą, ucząc w szkołach, prowadząc świetlice i pomagając w administrowaniu internatów. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z uczniami i studentami poznali codzienne problemy i bolączki afrykańskich podopiecznych i ich rodzin. 

Celem Fundacji jest działanie na rzecz rozwoju inicjatyw społecznych i świadomości społecznej oraz wspieranie Madagaskaru i innych krajów Afryki poprzez :
  • Pomoc finansową i metodologiczną w zakresie edukacji, głównie poprzez przyznawanie stypendiów
  • Wspieranie aktywności społecznej oraz pomoc w wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń między Afryką i Europą
  • Działalność na rzecz dialogu międzykulturowego
  • Działalność wspierającą rozwój gospodarczy Madagaskaru i innych krajów Afryki
  • Inicjatywy na rzecz ochrony środowiska Afryki
  • Promocję państw Afryki w zakresie kultury, turystyki oraz handlu w Polsce i pozostałych krajach Europy
  • Walkę ze stereotypami i uprzedzeniami rasowymi
  • Ochronę i promocję zdrowia na kontynencie afrykańskim
  • Organizowanie pomocy ofiarom katastrof i innych zdarzeń losowych oraz pozostałą działalność charytatywną
Fundacja My Baobab rozpoczęła swoją działalność od projektu stypendialnego, gdyż w edukacji widzi największy potencjał. W latach 2007-2014 Fundacja ufundowała stypendia uniwersyteckie dla 29 maturzystów z Madagaskaru, większość z nich ukończyła już edukację i weszła na rynek pracy. W Polsce zaś wolontariusze zajmują się edukacją - przybliżają Polakom blaski i cienie życia na Madagaskarze. Od 2012 Fundacja umożliwia młodym ochotnikom bezpośrednie zaangażowanie się w pomoc na Madaskarze, polegające na pracy z tamtejszą młodzieżą podczas półkolonii letnich. Fundacja organizuje też pomoc w innych dziedzinach życia, na przykład przeprowadziła badania dietetyczne mające na celu oszacowanie stopnia niedożywienia na Madagaskarze.
 
Kontakt
Prezes - Małgorzata Przepiórka: +48 660 483 656
Sekretarz - Adam Dziadak: +48 513 236 632 

Fundacja My Baobab
ul. Braci Załuskich 3 m. 68
01-773 Warszawa
Tel/fax: +48 (22) 409 87 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.