Anne-Marie Cunningham Dance Academy jest jedną z największych szkół tańca irlandzkiego w Europie, związaną z najstarszą i największą organizacją zrzeszającą tancerzy irlandzkich – Komisją Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Szkoła działa w Austrii, Niemczech, Czechach, Rumunii i Polsce, kształcąc tancerzy na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym mistrzów Europy tańczących na poziomie światowym. Co roku szkoła Anne-Marie Cunningham Dance Academy organizuje letni obóz taneczny w Salzburgu gdzie tancerze mają możliwość współpracy z instruktorami również z innych szkół.

Warszawska filia powstała z założonej przez Martę Sikorę szkoły ISTA. Od 2003 roku ISTA prowadziła regularne kursy tańca irlandzkiego w Warszawie pod okiem pierwszego certyfikowanego nauczyciela w Polsce - Marty Sikory, a póżniej również Anny Tillak.
ISTA Warszawa współpracowała z Mary McElroy - doświadczoną nauczycielką, sędziną oraz członkinią An Coimisiun Le Rinci Gaelacha - międzynarodowej organizacji tańca irlandzkiego z siedzibą w Dublinie. Dodatkowymi możliwościami jakie dawaje szkoła, jest udział w egzaminach - tzw. stopniach tanecznych, warsztatach z utytułowanymi nauczycielami, oraz wyjazdy na międzynarodowe zawody.

Co najmniej raz do roku organizowane były tradycyjne irlandzkie zabawy taneczne - CEILI, które dają szanse wykorzystania zdobytych na zajęciach umiejętności. W 2009 szkoła nawiązała współpracę z Anne-Marie Cunningham, tancerką show tanecznego Riverdance i certyfikowanym nauczycielem tańca irlandzkiego, oraz z Kevinem McCormack -tancerzem pierwszego składu show Riverdance, wykwalifikowanym nauczycielem i sędzią oraz 10-krotnym mistrzem świata.
Największym osiągnięciem szkoły jest Mistrzostwo Europy, zdobyte wielokrotnie przez Adriannę Suwald i Marię Nowak. Na zajęciach, prowadzonych przez instruktorki wcześniej związane z ISTA - Małgorzatę Greś, Marię Nowak i Adriannę Suwald, kładzie się szczególny nacisk na profesjonalizm i przyjazną atmosferę.

Szkoła oferuje regularne kursy tańca, warsztaty, organizację imprez ceili oraz pokazów tanecznych. 

Kontakt:

Anne-Marie Cunningham Dance Academy Warszawa 
Małgorzata Greś 
Numer telefonu:: 691-031-859
ul. Zwrotnicza 6, Warszawa