Setanta – Academy of irish dance jest jedną z największych szkół tańca irlandzkiego w Polsce, związaną z najstarszą i największą organizacją zrzeszającą tancerzy irlandzkich – Komisją Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Siedziba szkoły mieści się w Warszawie, ale zajęcia i warsztaty są organizowane również w innych miastach w Polsce, kształcąc tancerzy na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym medalistów międzynarodowych zawodów tańca irlandzkiego.

Szkoła powstała z założonej przez Martę Sikorę w 2003 roku szkoły ISTA. Po wieloletniej współpracy z pierwszymi certyfikowanymi nauczycielami w Polsce w 2009 roku przyłączyliśmy się do szkoły Anne-Marie Cunningham, tancerki show tanecznego Riverdance i certyfikowanego nauczyciela tańca irlandzkiego, oraz do Kevina McCormacka - tancerza pierwszego składu show Riverdance, wykwalifikowanego nauczyciela i sędziego oraz 10-krotnego mistrza świata.

W 2016 roku z warszawskiej filii Anne-Marie Cunningham Dance Academy powstała szkoła Setanta, na czele z Małgorzatą Greś-Cieślak, jednym z dwóch certyfikowanych nauczycieli TCRG w Polsce. Setanta pragnie kontynuować dawne tradycje. Proponujemy zatem regularne kursy na wszystkich poziomach zaawansowania (beginners, primary, intermediate, open), cykliczne warsztaty z 10-krotnym Mistrzem Świata w tańcu irlandzkim Kevinem McCormackiem, imprezy ceili oraz wyjazdy na zgrupowania i międzynarodowe zawody. Na koniec każdego semestru ogranizujemy pokazy finałowe, na których nasi kursanci mają okazję zaprezentować na scenie to, czego się nauczyli. Nasi tancerze odnieśli wiele sukcesów w konkursach tanecznych we wszystkich kategoriach. Na zajęciach, prowadzonych przez instruktorki - Małgorzatę Greś-Cieślak i Marię Jagaciak, kładziemy szczególny nacisk na profesjonalizm i przyjazną atmosferę.

Kontakt:

Setanta – Academy of irish dance
Tel: 691-031-859
ul. Konstruktorska 6, Warszawa