Świątynia Vara Lakshmi Narasimha poświęcona jest Panu Narasimhie (Narszimie) jednemu z najwspanialszych inkarnacji Pana Narajany-Vishnu na ziemi.
Nazwa świątyni "Vara ..." tłumaczy się jako Ten, Który Usuwa Wszelkie Cierpienie. Sri Swami Vishwananda wyjaśniał, że jest to bardzo korzystna nazwa, oraz że Vara Lakshmi jest bardzo miłosierna i ma moc spełnienia wszystkich życzeń, o jakie się Ją poprosi. Według słów Swamiego, im bardziej się o Nią dba, tym bardziej Vara Lakshmi zadowala swoich wielbicieli.

Światynia została inaugurowana oraz oficjalnie otwarta 13/14 lutego 2009 przez Sri Swamiego Vishwanandę, który nadał jej nazwę Vara Lakshmi Narasimha. W Światyni znajdują się kamienne Murti Pana Narasimhy oraz jego odwiecznej towarzyszki Lakshmi.

W Świątyni odbywają się codzienne uroczystości modlitewne oraz celebrowane są różne święta w ciągu roku. W niedzielne poranki o godzinie 10:00 odbywa się Abiszekam na Panie Narsimhie oraz na Pani Lakshmi, a następnie wszyscy otrzymują ich Darszan. 

Nauczyciel

Swami Vishwananda jest mistrzem duchowym, urodzonym w 1978 roku, w Hinduskiej rodzinie na wyspie Mauritius. Od wczesnego dzieciństwa, wykazywał wielkie zainteresowanie religijnymi tradycjami i duchowością. Od najmłodszych lat żył w świadomej obecności Boga i Świętych. Jego wyjątkowa osobowość zaczęła przyciągać wiele osób, które przychodziły do niego w poszukiwaniu rady i błogosławieństwa. Po ukończeniu szkoły, Swami całkowicie poświęcił się swojemu powołaniu jako duchowy nauczyciel, i zaczął podróżować do Afryki, Europy, i innych części świata.
Swami Vishwananda łączy wszystkie kultury i religie. Wyjątkowa miłości łączy Go z Jezusem Chrystusem i Jego przesłaniem, które jest nasycone bezinteresowną miłością i akceptacją. Naturalna łatwość, z jaką Swami Vishwananda łączy elementy zachodniej tradycji z hinduską duchowością, pomaga ludziom dostąpić bardzo osobistego doświadczenia z Boskością, niezależnie od kultury, płci czy wieku.
'Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, i pochodzimy od tego samego Boga. Naszą prawdziwą tożsamością, ukrytą za naszymi emocjami i myślami codziennego życia, jest dusza, nasze własne prawdziwe Ja. Aby osiągnąć zewnętrzną jedność ze wszystkimi naszymi braćmi i siostrami, musimy osiągnąć wewnętrzną jedność między ciałem, umysłem, i duszą. Musimy zaakceptować i kochać samych siebie takimi jakimi teraz jesteśmy, z naszym ciałem, emocjami i myślami, i w tym samym dążąc do Duszy. Ludzkość musi pamiętać, że wszyscy pochodzimy z tego samego źródła, i wszyscy do tego samego źródła powrócimy.' 

Świątynia Śri Wara Lakszmi Narszingadew
ul. Grzybowska 37A, III p.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel.: 604 560 955
http://www.varalakshminarasimha.pl
https://www.facebook.com/VaraLakshmiNarasimha/info?tab=page_info