Qigong oznacza dosłownie pracę z energią (życiową) człowieka – energią Qi. Są to różnorodne ćwiczenia uporządkowujące przepływ energii wewnątrz ciała, napełniające ciała Qi, rozwijające umiejętność emisji Qi, wpływające korzystnie na zdrowie, zarówno fizyczne, energetyczne jak i duchowe.
Są to ćwiczenia ogniskujące się na pracy z siłą życiową Jing, jej transmutacją w Qi, równoważeniem wodnej i ognistej Qi w zależności od potrzeb i rozprowadzaniu jej wewnątrz ciała, przemianą energii Qi w moc duchową Shen i pracą nad doświadczaniem absolutu (Tao) poprzez Shen. Są różne „style ” qigong, od miękkich do twardych, od wykonywanych jako poszczególne ruchy, do całych zestawów ruchów.

Warszawska Grupa Shaolińskiego Qigong powstała w listopadzie 2010 roku z chwilą odbycia się pierwszego seminarium poświęconego Qigong oraz Taiji quan z sifu Sławomirem Pawłowskim.
Od tego czasu co miesiąc organizujemy kolejne seminaria Qigong oraz od stycznia 2011 roku rozpoczęliśmy regularne zajęcia raz w tygodniu pod kierunkiem Rafała Beckera-ucznia sifu Sławomira Pawłowskiego.

Sławomir Pawłowski trenuje kung Fu nieprzerwanie od 14 roku życia, tj. od 32 lat. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w wieku 14 lat od rozpoczęcia treningów w Ognisku T.K.K.F „Stolem” w Gdyni w sekcji prowadzonej przez Jerzego Matusiaka. Były to treningi walki przypominające obecne Vale Tudo czy MMA. Następnie ćwiczył karate Shotokan.
Shaolin Kung Fu uczył się najpierw w Polsce od Chińczyków Huanga (styl 5 zwierzat) oraz podstawy Shaolin Luohan od Liu Jia Lun. Po latach uczył się w Chinach w tym od mnichów północnej świątyni Shaolin Shi De Qiang, Shi De Qi, Shi Su Gang’a (jego mistrza i si fu w Shaolin). 
Taiji quan uczył się najpierw u Li Zhong Shu z Pekinu (9 lat), później w Qindao na kursie trenerów formy 42 ruchów.
Qigongu Yi Gin Ging uczył się do mnichów Shi De Qi ( W Shaolin) i Shi Su Gang (podczas jego pobytu w Polsce w Bielsku Białej), Shaolin Luohan Zhuang Kung od ex mnicha Shi De Hong w Shaolin, Luohan Shi Ba Shou od Shi Su Gang’a.
 
Ma kwalifikacje: instruktora karate Shotokan, instruktora kung fu, sędziego klubowego kung fu, mistrza kung fu (klasa Mistrzowska nadana przez Polskie Zrzeszenie Kung fu/ Wushu), instruktora san shou, instruktora Shaolin Luohan kung fu nadane przez Światową Federację Kung Fu, kwalifikacje trenera międzynarodowego Wushu (które zdobył w Chinach w Qindao), i magistra nauczyciela wychowania fizycznego-kierunek nauczycielski (5 letnie studia). Ma ponadto upoważnienia do nauczania Shaolin kung fu wydane przez mnichów z klasztoru Shaolin.
Upoważnienie do nauczania Taiji quan uzyskał od Li Zhong Shu oraz Chińskiej Federacji Wushu, a do nauczania południowych styli Luohan od mistrza Lin Qing Duan oraz Chińskiej Federacji Wushu z Fuzhou.

Rafał Beckier trenuje kung-fu od 15-go roku życia tj. od 23 lat. Trening kung-fu rozpoczynał na obozach kung-fu organizowanych przez instruktora Andrzeja Braksala w Warszawie. Następnie przez 3 lata uczył się Shaolin chang quan wg. mistrza Yang Jwing Minga. W wieku 18 lat poznał sifu Sławomira Pawłowskiego pod którego kierunkiem rozpoczął trening 5 zwierząt Shaolin.
W sierpniu 2012 roku wziął udział w wyprawie do Klasztoru Shaolin zorganizowanej przez Mistrza Sławomira Pawłowskiego. Dzięki jego wysiłkom wziął udział w treningach z Mistrzem Shi De Hong, który jest najwyższej klasy ekspertem shaolińskiego Qigongu.  Pod jego okiem uczył się systemów qigong: Shaolin Ba Duan Jin, Shaolin Yi Jin Jing, ćwiczeń wprowadzających (automasaży) do systemu Xi Sui Jing oraz kontynuował naukę systemu Shaolin Luohan Zhuang Kung.
 
Jeżeli jesteś zainteresowany/-a poprawą swojego zdrowia, szukasz wytchnienia w życiu a zarazem chcesz odnaleźć w sobie większe pokłady energii zapraszamy do nas!
Warszawską Grupę Shaolińskiego Qigong reprezentuje Rafał Becker

Kontakt:
http://www.shaolinqigong.pl/
https://www.facebook.com/Warszawska-Grupa-Shaolińskiego-Qigongu-173485445995646/about/?ref=page_internal
tel.: 792197374
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://shaolinqigong.pl/?page_id=21