W siedzibie wydziału, oprócz biblioteki i czytelni, znajduje się także replika tradycyjnego pokoju w stylu japońskim oraz gabloty z eksponatami prezentującymi kulturę Japonii. Gościom udostępnia się wiele książek, mang, płyt CD i DVD, można także oglądać japońską telewizję satelitarną.

Na miejscu jest udostępniona licząca około 5000 pozycji biblioteka, w której znajdują się publikacje z takich dziedzin jak: kultura, sztuka, literatura, historia, polityka czy gospodarka Japonii. 
Wypożyczalnia dostępna dla członków biblioteki. 


Oferta edukacyjna:

Nauka języka japońskiego
Nihongo Noryoku Shiken (JLPT)
Kursy języka japońskiego w Polsce
Platforma do nauki języka japońskiego "Erin's Challenge! I can speak Japanese"
System nauki języka japońskiego przez internet (JPLANG) na Tokijskim Uniwersytecie Języków Obcych
 
Zajęcia dla dzieci i młodzieży
Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy mają okazję poznać podstawowe zagadnienia dotyczące geografii, historii, języka i kultury japońskiej. Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny, Jednorazowo wydział jest w stanie przyjąć grupę maksymalnie 25 osób. Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o wcześniejsze zarezerwowanie terminu pod nr. telefonu 22 584 73 00.

Wydział czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 12:30, 13:30 - 17:00, z wyjątkiem polskich i japońskich świąt narodowych.

Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii
Aleje Ujazdowskie 51 
tel. 22 584 73 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.pl.emb-japan.go.jp/culture.htm