Fundacja dla Somalii to organizacja pozarządowa tworzona przez imigrantów i Polaków, której misją jest propagowanie wielokulturowości oraz sprzyjanie integracji imigrantów z Polakami. Fundacja organizuje wydarzenia promujące udział imigrantów w życiu publicznym, prowadzi warsztaty mające na celu edukowanie o kullturach afrykańskich i arabskich. W swoich projektach zwraca szczególnie uwagę na sytuację społeczną w Somalii. 

Fundacja została założona w 2007 roku przez Jolantę Opalińską oraz Abdulcadira Gabeire Farah. Od samego początku działania organizowała pomoc humanitarną dla tego zapomnianego przez świat regionu. W 2008 roku zaangażowała się na przykład w budowę i wyposażenie szpitala w Adado. Fundacja współpracuje z takimi organizacjami jak Save Somali Women and Children, Iftin Education and Development, Relief Reconstruction and Development Organization czy Pastoral and Environmental Network in the Horn of Africa.
 
Fundacja oferuje bezpłatnie:
- porady prawnika
- doradztwo zawodowe
- kursy języka polskiego
- doradztwo biznesowe
- doradztwo integracyjne
- doradztwo psychologiczne 
 
Kontakt:
tel: +48 22 658 04 87
tel/fax:+48 22 658 13 88
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Fundacja dla Somalii
ul. Bracka 18/63
  
Instagram: @fdsomalia